Нацкомфінпослуг за рік закрила 260 небанківських фінустанов

Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) за 2019 рік закрила 260 небанківських фінансових установ, що на 27,5% більше, ніж роком раніше. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Зняття мораторію на перевірки і активні регуляторні дії по очищенню ринку небанківських фінансових послуг в минулому році забезпечили виведення 260 слабких і ненадійних гравців, що склало близько 12% від кількості піднаглядних Нацкомфінпослуг суб’єктів.

В ході наглядової діяльності з Державного реєстру фінансових установ та інших реєстрів, які веде Нацкомфінпослуг, було виключено 110 фінансових компаній, 57 страхових компаній, 38 ломбардів, 24 кредитні спілки, 22 лізингодавця, сім страхових брокерів і по одному недержавному пенсійному фонду та адміністратора НПФ.

У той же час, незважаючи на скорочення кількості гравців на ринках небанківських фінпослуг, капіталізація, обсяги наданих послуг і фіскальні відрахування ринку істотно зросли. Зокрема, небанківські фінансові установи країни в минулому році сплатили до державного та місцевих бюджетів податок на прибуток в розмірі 1,763 млрд грн, що на 28,3% більше, ніж роком раніше.

При цьому левова частка (76,5%) податку на прибуток припала на страхові компанії, у яких темп зростання цього показника склало 20,7%. У той же час інші фінустанови, зокрема фінкомпанії, демонструють збільшення податкових відрахувань на 61,4%.

Така позитивна динаміка фіскальних надходжень пов’язана з активним ростом послуг, що надаються небанківськими фінансовими установами, особливо в частині мікрокредитування, факторингу і фінансового лізингу.

Нагадаємо, Національний банк України за 2019 рік під час проведення перевірок виявив 58 пунктів обміну валют, які працювали нелегально. Інформацію щодо нелегальних обмінних пунктів НБУ направив до правоохоронних органів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)