Нацкомфінпослуг підвищить вимоги до активів страхових компаній

Результати рецензій звітів по оцінці нерухомого майна страховиків показали, що більшість з них не відповідають вимогам нормативно-правових актів, тобто не була підтверджена справедлива вартість земельних ділянок на суму 337,1 млн грн. Тому Нацкомісія, що здійснює держрегулювання ринку фінансових послуг України (Нацкомфінпослуг), підвищить вимоги до активів страхових компаній. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу Нацкомфінпослуг.

“Новела полягатиме в тому, що нерухоме майно, придбане страховиком протягом поточного календарного року, і / або нерухоме майно, справедлива вартість якого збільшилася протягом поточного календарного року, будуть включатися в суму прийнятних активів в обсязі, що не перевищує 25% від відповідного розміру дооцінки вартості і / або вартості придбання такого нерухомого майна за умови, що справедлива вартість такого майна підтверджена звітом про його оцінку, складеним відповідно до тре ованія закону “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”, – пояснив член Комісії Олександр Залєтов.

Встановлено також заборону на здійснення операцій з прийнятними активами, якщо їх наслідком стане недотримання страховиком, встановлених Нацкомфінпослуг вимог до активів страховика – крім випадків, коли обов’язок здійснення таких операцій визначається законом та / або рішенням суду, що набрало законної сили, та / або операцій, виконання яких безпосередньо пов’язане з виконанням страхових (перестрахових) зобов’язань за укладеними договорами страхування (перестрахування).

Однак з метою забезпечення диверсифікації активів страхових компаній і підвищення їх прибутковості пропонується ввести таку категорію, як іпотечні облігації, емітентом яких є Державна іпотечна установа, фінансова установа, більше 50% корпоративних прав якого належать державі і / або державним банкам, і облігації, зобов’язання по яким забезпечені державною гарантією, емітента, більш ніж 50% корпоративних прав якого належать державі і / або державним банкам, які разом ні м гут перевищувати 20% страхових резервів.

Відзначимо, страхові компанії-члени Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) в 2019 році зібрали 5,089 млрд грн, що на 13,46% більше, ніж роком раніше.

Нагадаємо, страховий ринок України, відповідно до нової законодавчої бази, розробленої в рамках “спліта”, повноцінно почне працювати з 1 січня 2021 року. За деякими нормами буде передбачений перехідний період.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)