Нафта потрапила в цінову пастку: чому за барель Brent дають менше $70

«Чорне золото» дешевшає на даних про запаси нафти в США, опублікованих напередодні API.

Ціни на «чорне золото», що впали на 7-7,5% на нових домовленостях ОПЕК+, продовжують повзти вниз: вранці 21 липня нафтові котирування знизилися в межах 0,40%, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вранці в середу (станом на 8:30) ф’ючерси на Brent подешевшали до $69,06 за барель (-0,43%), тоді як вартість нафти марки WTI впала на 0,39% – до $66,94.

«Чорне золото» дешевшає на даних про запаси нафти в США, опублікованих напередодні API. Так, згідно з інформацією Американського інституту нафти, обсяги сировини в сховищах країни з 12 по 16 липня збільшилися до 438,4 млн барелів (+0,8 млн барелів). Якщо зростання запасів підтвердить Міністерство енергетики США, то це буде першим епізодом зростання після 8 тижнів зниження.

У той же час, на думку експертів, ввечері в середу Міненерго Штатів повідомить про скорочення запасів нафти на 4,5 млн барелів.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що, на думку аналітиків агентства Fitch, угода, досягнута днями учасниками ОПЕК+, допоможе знизити дефіцит нафти і збалансувати ринок в умовах попиту, що підвищується. При цьому ціни на сировину, як очікується, перейдуть в комфортний для більшості виробників діапазон – $60-70 за барель.

А ось експерти Goldman Sachs на тлі укладення угоди ОПЕК+, навпаки, можуть підвищити прогноз цін на Brent на літо на $2 (зараз $80 за барель) і на 2022 рік – на $5 (зараз $75 за барель). При цьому аналітики очікують на значну волатильність цін в найближчі тижні, а в якості наступних каталізаторів зростання вказують чинники, пов’язані не з попитом, а з пропозицією.

Читайте також: Боротьба за здібних: як бренд роботодавця впливає на вибір кандидатів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з рішенням ОПЕК+, з серпня країни-учасники починають щомісячне збільшення видобутку сировини на 400 000 б/д – з метою повернути на ринок 5,8 млн б/д. Також з травня наступного року базовий рівень видобутку для кількох членів Альянсу буде підвищено: для Саудівської Аравії і РФ – з 11 до 11,5 млн б/д, для Іраку – з 4,65 до 4,8 млн б/д, для ОАЕ – з 3,2 до 3,5 млн б/д, а для Кувейту – з 2,8 до 2,96 млн б/д.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)