Нафтове ралі зійшло нанівець: з якими ризиками може зіткнутися ринок в 2021 році

На думку експертів, опитаних Bloomberg, в II кварталі нафта марки Brent коштуватиме $65, тоді як прогноз Світового банку передбачає середню ціну бареля нафти в 2021 році на рівні $56.

21 квітня ціни на нафту впали в межах 1%: «чорне золото» дешевшає на тлі зростання кількості хворих на Covid-19 і побоювань учасників ринку відносно попиту на сировину, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, червневі ф’ючерси на Brent вдень ​​в середу подешевшали до $65,91 (-0,99%), тоді як вартість червневих ф’ючерсів на WTI впала до $61,99, що на 1,09% менше, ніж на момент закриття вівторкової сесії.

На думку аналітиків Bloomberg Intelligence, торгуючись вище $65 за барель, нафта Brent стикається з безліччю ризиків зниження, серед яких сильний долар, збільшення обсягів видобутку сланцевої нафти в Штатах, низькі темпи відновлення попиту на авіапаливо, нові штами Covid-19, низький рівень відповідності умовами операції ОПЕК+ і повернення на ринок іранських барелів (якщо буде укладено нову ядерну угоду з США).

У той же час, зростанню цін на «чорне золото» в найближчі місяці можуть сприяти такі каталізатори, як ослаблення американської валюти, високий рівень відповідності умовам угоди ОПЕК+, збільшення темпів вакцинації та ціла низка геополітичних чинників.

Згідно з результатами консенсус-прогнозу, проведеного Bloomberg, в II кварталі середня ціна нафти марки Brent складе $65, тоді як попит на сировину протягом року може залишитися на 4% нижче «доковідного» рівня.

Всесвітній банк при цьому прогнозує середню ціну бареля нафти в 2021 році на рівні $56, а у 2022-му – в межах $60 за барель.

Варто також зазначити, що, згідно з останнім звітом API, запаси нафти в Штатах з 12 по 16 квітня зросли на 436 000 барелів. Інвестори очікують на публікацію офіційної статистики Міненерго США, яка, як очікують опитані S&P Global Platts експерти, покаже зниження запасів сировини на 4,4 млн барелів.

Читайте також: Депозити не втрачають популярності: огляд ставок у квітні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами аналітиків ING Economics, всупереч побоюванням щодо попиту на сировину в деяких регіонах, підтримку сировинним товарам продовжує надавати ослаблення американської валюти.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)