Найбільші американські банки прокредитують компанію Boeing, яка масштабно втрачає прибуток

Американська компанія Boeing змогла отримати кредит в більш ніж десяти банків на суму $ 12 млрд, що дозволить їй утриматися на плаву в 2020 році. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на агентство Reuters.

Кредит виявився на $ 2 млрд більше запланованого, оскільки авіавиробник вів з кредиторами переговори про отримання позик на $ 10 млрд.

Відзначається, що серед банків операцію очолили Citigroup разом з JP Morgan, Wells Fargo і Bank of America.

Чиказька фірма бореться за підтримку фінансових інвесторів і замовила повномасштабну зупинку виробництва 737 MAX, яка вже коштувала мільярди доларів.

Експлуатація Boeing 737 MAX була припинена після двох катастроф: 10 березня 2019 року в Ефіопії розбився Boeing 737 MAX 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines, загинули 157 осіб, 29 жовтня 2018 року жертвами катастрофи літака аналогічної моделі компанії Lion Air в Індонезії стали 189 осіб.

Керівництво Boeing визнало, що в обох випадках на борту повітряних суден перед тим, як вони розбилися, мав місце збій в роботі системи поліпшення характеристик маневрів. Після цього багато країн, зокрема США і держави Євросоюзу, з міркувань безпеки тимчасово зупинили експлуатацію літаків даної серії.

Аналітики підрахували, що криза обійдеться компанії приблизно в 1 млрд доларів в місяць, що призведе до падіння прибутку на 53% і негативному вільному грошовому потоку в 2,89 млрд доларів у третьому кварталі.

Очікується, що в четвертому кварталі відтік грошових коштів Boeing досягне 6 млрд доларів, а прибуток впаде на 70%. Літакобудівник вже має близько 21 мільярда доларів в довгостроковому боргу.

На думку глави Мінфіну США, труднощі, з якими зіткнулася компанія Boeing, негативно вплинуть на американську економіку, через них темпи зростання ВВП США знизяться приблизно на 0,5% в 2020 році.

Нагадаємо, банківський холдинг США J.P. Morgan Chase нещодавно оголосив про створення свого Інституту фінансування розвитку для стимулювання приватних інвестицій в проекти на ринках, що розвиваються. Це може включати фінансування інфраструктури, такої як мости і вітряні електростанції, або мікрофінансове кредитування підприємців.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)