Петрашко розповів про наслідки посилення курсу до 23,5 грн/$

Коливання курсу в діапазоні 28,5-23 грн/$ можуть стати катастрофічними для промисловості України, яка на 50% є експортно-орієнтованою, зазначає Ігор Петрашко.

Монетарна політика Нацбанку була жорсткою, а посилення курсу до 23,5 грн/$ в 2019 році призвело до падіння промисловості та ВВП України. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів міністр економіки України Ігор Петрашко, передає Banker.ua.

За словами глави Мінекономіки, висока облікова ставка при економіці, що падає, і низькій інфляції важко піддається аргументації, а зниження показника цього року є «спільною заслугою уряду, президента і міністра економіки».

Ігор Петрашко також заявив, що дискусії Міністерства з попереднім складом Нацбанку були «природними», оскільки Мінекономіки відповідає за економічну політику, а НБУ – за монетарну.

«Якби не було цієї організованої дискусії з НБУ, можливо, ставка у нас й надалі була б 10% плюс», – зазначає глава відомства.

На думку міністра, посилення курсу до позначки 23,5 грн/$ в 2019 році призвело до падіння промисловості та ВВП України.

«Курс 23,5 грн/$ сильно вдарив по аграріях і металургах: закупили добрива, засоби захисту і паливо при курсі 28 грн/$, а потім продали за 23. Хто від цього виграв?..», – зазначає Ігор Петрашко.

За його словами, коливання курсу в діапазоні 28,5-23 грн/$ можуть стати катастрофічними для промисловості України, яка на 50% є експортно-орієнтованою.

«Я – за гнучкий курс. Я просто не бачив необхідності посилювати курс з 28,5 до 23 грн/$, так само, як і не бачив необхідності наступної девальвації», – додав Ігор Петрашко.

Читайте також: Наталія Потапенко (lifecell): “Ми відмовимося працювати з банками, якщо вони не відповідають основним критеріям, політикам та стандартам”

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку аналітика Forex Club Андрія Шевчишина, найближчим часом курс перейде в діапазон 27,5-28 грн/$.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)