Є кілька варіантів: в НБУ зробили заяву про цифрову гривню

В еру діджіталізаціі е-валюта може стати рівноцінним еквівалентом фіатної, заявляють у Нацбанку.

Команда НБУ визначила кілька варіантів можливого використання цифрової гривні, але й досі продовжує вивчати це питання, повідомляє на своїй сторінці в Facebook глава Нацбанку Кирило Шевченко, передає Banker.ua.

За словами Кирила Шевченка, український регулятор досліджує тематику CDBC з 2016 року, а визначення «цифрових грошей Нацбанку» і право НБУ на їхній випуск міститься в законопроекті № 4364 про платіжні послуги.

У той же час, додає глава Нацбанку, введенню нових технологій в широкий обіг має передувати створення цікавого та корисного продукту для кінцевих споживачів.

За його словами, команда НБУ визначила кілька варіантів можливого використання цифрової гривні та сконцентрувалася на аналізі можливих юз-кейсів з урахуванням потреб учасників ринку і клієнтів.

При цьому, зазначає Кирило Шевченко, для регулятора важливо і те, як вплине впровадження цифрової гривні на макроекономічну та фінансову стабільність України.

Глава НБУ також звертає увагу на те, що введення е-гривні передбачає створення платіжної інфраструктури для обігу цифрової валюти на ринку.

«Обсяги інвестицій і робіт залежать, в тому числі, і від того, які завдання буде вирішувати е-гривня», – додає Шевченко, уточнюючи, що це можуть бути як роздрібні, так і корпоративні платежі, а валютою можуть користуватися як фізичні, так і юридичні особи.

У той же час, заявив глава Нацбанку, регулятор позитивно оцінює можливість випуску цифрових грошей, адже в еру діджіталізаціі е-валюта може стати рівноцінним еквівалентом фіатної.

Читайте також: Співпраця з МВФ, дірки в бюджеті і п’ятиріччя BankID: про що говорять експерти в своїх соцмережах

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно із заявою НБУ, українці переходять на розрахунки в Інтернеті та готові до цифровізації.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)