В НБУ оцінили ефект від мораторію на повернення податків на пальне

З липня 2023 року було повернуто оподаткування пального, що діяло до великої війни.

Повернення довоєнного рівня оподаткування пального у липні 2023 року мало прямий доданий внесок у річну зміну інфляції близько 0,7 в.п., передає Banker.ua з посиланням на дані Інфляційного звіту НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що складна ситуація в енергетиці зумовила підвищення тарифів на електроенергію для населення в червні.  Також з липня 2023 року було повернуто оподаткування пального, що діяло до великої війни.

“Це мало прямий додатний внесок у річну зміну ІСЦ у 2023 році (близько 0.7 в. п.)”, – констатують в регуляторі.

Також вагомим проінфляційним чинником було підвищення акцизів на тютюнову продукцію з метою їхнього поступового приведення до європейських рівнів.

Попри значне зниження у 2023 році, світові ціни на природний газ залишалися значно вищими, ніж враховано в тарифах на низку послуг ЖКГ для населення (природний газ, опалення та гарячу воду).

У Нацбанку також підрахували, що у разі, якби тарифи в Україні підвищили до ринково обґрунтованого рівня, то це призвело б до підвищення інфляції майже вдвічі – на 4 процентних пункти (або до 9,1% за підсумками 2023 року). Однак такого підвищення інфляції вдалося уникнути, оскільки уряд “заморозив” тарифи для населення.

Читайте також: Осягаючи новий простір: топ неочевидно корисних гаджетів для бізнесу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Visa запускає вивід коштів з криптогаманців на платіжні картки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)