В НБУ допускають, що в III кварталі економіка може впасти зовсім не на 7%

Незважаючи на пандемію і погіршення ситуації із захворюваністю, показники липня-вересня, як і підсумки поточного року, можуть виявитися кращими, ніж очікувалося, прогнозують в НБУ.

У III кварталі 2020 року спад економіки України може виявитися меншим, ніж очікувані в рамках прогнозу 7%. Таку заяву в інтерв’ю Інтерфакс-Україна зробив заступник глави Нацбанку Дмитро Сологуб, передає Banker.ua.

За словами заступника голови НБУ, економічні підсумки II кварталу (-11,4%) практично збіглися з очікуваннями НБУ (-11%), незважаючи на те, що регулятор припускав в рамках прогнозу дуже високу похибку.

«По III кварталу у нас стояв прогноз -7%, хоча останні дані за липень були досить непоганими», – констатує Дмитро Сологуб.

Таким чином, зазначають в НБУ, не дивлячись на пандемію і нинішнє погіршення ситуації із захворюваністю на коронавірус, показники липня-вересня, як і підсумки поточного року, можуть виявитися кращими, ніж очікувалося.

«Можливо, падіння ВВП (за підсумками року – прим.ред.) буде в районі 5%. Поки ми ще прораховуємо новий прогноз», – зазначив заступник голови Нацбанку.

За його словами, поточна економічна ситуація в Україні помітно відрізняється від того, що відбувалося в попередні роки.

«Якщо за темпами спаду ВВП Україну порівняти з іншими країнами, то в цю кризу вона такий собі середнячок», – зазначає Сологуб, додаючи, що подібна картина спостерігається вперше. Якщо в попередні кризи Україна була серед «головних постраждалих», то сьогодні, додає заступник глави НБУ, країна демонструє середні темпи спаду.

Це, зазначає експерт, є підтвердженням правильності фіскальної та монетарної політики, що проводилася в попередні роки.

Читайте також: В допомогу бізнесу: огляд кредитних ліній в українських банках

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Дмитра Сологуба, Нацбанк України повернувся в ситуацію 2015 року, коли кредит довіри МВФ потрібно було отримувати практично «з нуля».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)