НБУ готує план послаблення валютних обмежень

валюта

Перші зустрічі вже відбулися з представниками EBA та ACC

Нацбанк встановив щоквартальний формат спілкування з українськими бізнес-асоціаціями (EBA, ACC, Спілка українських підприємців) для обговорення актуальних питань, визначення ключових тем і анонсування найближчих планів, передає Banker з посиланням на пресслужбу НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що Нацбанк розробляє дорожню карту послаблення валютних обмежень, що включатиме відновлення курсової гнучкості та повернення до інфляційного таргетування. Пріоритетом будуть обмеження, які найбільше викривають ринкові механізми та заважають бізнес-діяльності.

Як повідомив НБУ, дорожня карта встановлюватиме пріоритети для зняття валютних обмежень, зважаючи на вигоди та недоліки, пов’язані з їх застосуванням. Нацбанк вважає, що підготовка стратегії до кінця червня 2023 року є ключовим кроком у новій програмі розширеного фінансування МВФ.

НБУ

Читайте також: Яким чином банки допомагають українському бізнесу під час війни. Інфографіка

Регулятор заявив, що будуть вжиті заходи для мінімізації кількості курсів, послаблення торгових обмежень, залучення нових позик та інвестицій. Валютна лібералізація буде проводитися поетапно без конкретних дат, з урахуванням макроекономічних умов та аналізу впливу на валютний ринок та економіку.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 170 тисяч українців цьогоріч задекларували свої доходи.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)