НБУ готується приймати фінзвітність від небанківських фінустанов

В рамках проекту «спліт» Національний банк почав підготовку до тестування подання звітності небанківськими фінансовими установами (НФУ) в НБУ в уніфікованому форматі відповідно до практики збору звітності Національним банком України. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на пресслужбу Нацбанку України.

Обсяг звітності, періодичність її подання та кількість звітних показників повинні відповідати законодавству України та чинним нормативно-правовим актам регуляторів фінансового ринку і не будуть змінюватися до кінця 2020 року.

Тестове подання звітності має допомогти компаніям швидше адаптуватися до змін у форматі представлення даних. Подання звітності здійснюється через спеціальний ресурс Національного банку portal.bank.gov.ua (далі – вебпортал), доступ до якого вимагає попередньої реєстрації.

К 28 лютого 2020 року НБУ буде збирати актуальну інформацію про НФУ для реєстрації на вебпортал. Кожному НФУ необхідно поштою відправити лист на адресу Департаменту статистики та звітності Національного банку інформації відповідно до шаблону. Лист повинен бути підписаний керівником і завірений печаткою юридичної особи (за наявності).

З 1 березня 2020 року зареєстровані компанії зможуть в тестовому режимі подати звітність до Національного банку. Для цього на сайті НБУ буде розміщений реєстр тестових звітних показників і докладні інструкції.

Реєстр буде поступово наповнюватися звітними файлами, які зараз НФУ подають в Нацкомфінпослуг.

З 1 червня 2020 року на сайті буде розміщений повний реєстр звітних показників для НФУ, XSD-схеми для формування звітних файлів в XML форматі.

Починаючи з 01 липня 2020 року, НФУ повинні подавати звітність тільки в Національний банк через вебпортал відповідно до зазначеного реєстру звітних показників, в тому числі звітність за другий квартал 2020 року.

Нагадаємо, з 7 лютого 2020 року набув чинності Меморандум про взаємодію та співробітництво для забезпечення реалізації положень закону про «спліт» в частині передачі функцій державного регулювання і нагляду за небанківськими фінансовими установами від Нацкомфінпослуг в Національний банк, який буде діяти до моменту завершення його сторонами реалізації положень Закону про «спліт».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)