НБУ і IFC підписали договір про «зелене фінансування»: що отримає Україна

Нацбанк і Міжнародна фінансова корпорація домовилися про співпрацю в рамках двох програм – ESG (сприяння інвестиціям в країнах Європи і Центральної Азії) і «Зелене фінансування».

Нацбанк і IFC підписали договір про співпрацю з метою розвитку «зеленого фінансування» в Україні, передає Banker.ua.

НБУ і Міжнародна фінансова корпорація домовилися про спільну роботу над розвитком «зеленого фінансування» в Україні. 16 квітня сторони підписали угоду, яка передбачає співпрацю в рамках двох програм: ESG (Інтегрована програма з екологічної, соціальної та управлінської практики для сприяння інвестиціям в країнах Європи і Центральної Азії) і «Зелене фінансування».

Так, повідомляють в НБУ, в України з’явилася можливість отримати «кліматичні інвестиції» на суму близько $73 млрд. Для цього країна повинна перейти на відповідні стандарти і прийняти політику для побудови стабільного фінансового сектору.

За словами регіонального менеджера IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсона Пеллмара, корпорація з нетерпінням чекає на старт реалізації проекту: IFC готова поділитися з Україною необхідними знаннями та надати країні відповідну технічну та фінансову підтримку.

Глава НБУ Кирило Шевченко, в свою чергу, назвав договір про співпрацю «визнанням спільних зусиль з розвитку сталого фінансового сектору в Україні».

Згідно з домовленостями, в наступні 3 роки завданням Нацбанку буде розробка стратегій і стандартів сталого та «зеленого» фінансування в Україні; робота в напрямку впровадження аспектів ESG в нормативно-правові акти про корпоративне управління в українських банках і стандарти розкриття інформації про ESG для банків.

Також регулятору доведеться зайнятися розробкою вимог з управління екологічними та соціальними ризиками в банках та підвищенням обізнаності в лавах установ, які є об’єктами регулювання з боку НБУ (після прийняття НПА / РА і стандартів).

Читайте також: Олександр Холод (ШвидкоГроші): «Олюднення» клієнтських сервісів вимагає вдосконалення»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з 17 квітня 2021 року всі небанківські фінустанови, за винятком кредитних спілок, зобов’язані подавати інформацію про свою структуру власності в НБУ і публікувати відповідні дані на своїх офіційних сайтах.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)