НБУ скасував «двотижневий карантин» для гривні: скільки тепер знезаражуватимуть готівку

Регулятор проаналізував інформацію про невисоку небезпеку передачі COVID-19 через готівкові гроші і прийняв рішення скоротити термін перебування купюр і монет на «карантині».

Тепер готівкова гривня перебуватиме на «карантині» не 2 тижні, як раніше, а 5-7 днів. Про це під час прес-брифінгу, присвяченого запуску Всеукраїнської інформаційної кампанії з безпеки готівкових розрахунків, повідомив директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко, передає Banker.ua з посиланням на матеріали РБК-Україна.

За словами Зайвенка, регулятор буде знезаражувати готівкову гривню і тримати банкноти/монети на «карантині» протягом 5-7 днів. Раніше на «антиковідну» обробку готівки у Нацбанку йшло два тижні.

Головний Telegram-канал банкірів

Скорочення термінів «карантину» для гривні в НБУ пояснюють як невисокою небезпекою передачі COVID-19 через cash, так і тим, що процес знезараження купюр і монет в Україні було автоматизовано.

Як зазначає Зайвенко, згідно з останніми дослідженнями, коронавірусна інфекція присутня на банкнотах і монетах не більше, ніж на інших предметах.

Раніше, за словами експерта, Нацбанк знезаражував готівку на автоматизованих системах, після чого купюри і монети проходили термічну обробку під час пакування.

Тепер, керуючись новими даними та інформацією про невисоку небезпеку передачі COVID-19 через готівкові гроші, регулятор прийняв рішення про скорочення терміну перебування гривні на «карантині» до 5-7 днів.

Читайте також: Дрібні витрати: ТОП-5 банківських карток для дітей

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк оголосив про запуск Всеукраїнської інформаційної кампанії з безпеки готівкових розрахунків, мета якої – навчити українців швидко визначати справжність банкнот і нагадати, які купюри і монети сьогодні знаходяться в обігу, а які вже не приймаються до оплати.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)