Дрібні витрати: ТОП-5 банківських карток для дітей

08 Червня 2021

Фінансова грамотність – запорука безбідного життя. Адже навчившись правильно розпоряджатися грошима ще в дитинстві, можна уникнути безлічі проблем: порожні витрати, вічні борги тощо. А найкращий спосіб навчити дитину керувати грошима – відкрити банківську карту з обмеженим лімітом. Це дозволить не перевищувати встановлену суму і правильно планувати свій бюджет. Banker.ua розбирався, які карти для дітей пропонуютьукраїнські  банки.

Карти для дітей: вчимося планувати бюджет правильно

Банківські картки – це повноцінний продукт для дітей, який повинен навчити дитину користуватися кредитками і планувати свій бюджет. У більшості випадків дитячі кредитні картки нічим не відрізняються від дорослих, проте ліміт коштів суворо обмежений, а сама картка прив’язана до рахунку когось із батьків, тому він може контролювати витрати дитини і вчасно їх зупинити. Для наочності Banker.ua порівняв функціонал дорослих і дитячих кредитних карт.

 

Функція Дитяча картка Доросла картка
Наявність онлайн-банкінгу так так
Можливість оплачувати товари та послуги так так
Ліміт картки встановлюється батьками встановлюється банком
Валюта картки гривня/долар/евро гривня/долар/евро
Строк дії 5 років 5 років
Можливість зняття готівки так так
Кэшбек Так, але не для всіх Так, але не для всіх

 

Більшість дитячих карток мають ті ж функції, що і стандартні банківські кредитки. Тому навчившись користуватися картами в дитинстві, підлітки і дорослі зможуть без зусиль планувати свої витрати і доходи. Економісти і психологи радять відкривати кредитку дитині у віці 9-10 років з мінімальним лімітом і поступово його збільшувати.

Вибираємо кредитку дитині

Сьогодні багато українських банків готові запропонувати іменні кредитні картки для найменших клієнтів.

Карта для дітей від Банку Південний

Банк Південний пропонує кредитну карту для дітей у віці від 6 до 18 років. Вона є додатковою до основної “дорослої” карти, відкритої в тому ж банку. Тому щоб відкрити кредитку дитині, спочатку батьки повинні відкрити відповідний рахунок в банку на своє ім’я.

Дитяча карта має такі ж функції, що і доросла, і тарифікується відповідно до встановлених банком тарифів.

Встановити та змінювати ліміт можуть безпосередньо батьки, погодивши умови з банком. Відкриття карти обійдеться в 50 грн, а ось річне обслуговування безкоштовне. Карткою можна оплачувати товари і послуги не тільки на території України, а й за кордоном. Це ідеальний варіант для дітей, які навчаються за межами країни.

Батьки можуть встановлювати ліміт на використання коштів: денний, тижневий, місячний, і в будь-який момент заблокувати картку

Карта “Юніор” від ПриватБанку

Картка “Юніор” від ПриватБанку – повноцінний банківський продукт для дітей та підлітків. Карта розрахована на використання дітьми від 6 до 17 років. За допомогою картки дитина зможе не тільки оплачувати товари та послуги, а й отримає доступ до інших опцій:

 • навчання фінансової грамотності на juniorbank;
 • екскурсії в банк і участь у квестах;
 • навчання в бізнес-школі;
 • бонуси за оплату товарів карткою.

Співробітники банку зробили ставку також на привабливий дизайн карти, зробивши його максимально молодіжним і яскравим. Оформлення карти обійдеться в 50 грн, а карта з індивідуальним дизайном і фотографією буде коштувати 149 грн. Базова процентна ставка становить 3,6%. Обов’язковий щомісячний платіж за користування карткою складає 30 грн. Нарахування на залишок на рахунку – до 100 грн.

Карта для дітей від monobank

По суті, дуже схожа на попередню карту “Юніор”, проте володіє кількома перевагами:

 • карта випускається безкоштовно;
 • на залишок понад 100 грн нараховується 5% річних;
 • комісія за зняття готівки – 0,5% від суми;
 • ліміт на платежі в кафе і ресторанах;
 • оплата покупок в онлайн-магазинах ігор.

Також monobank пропонує кешбек у розмірі 20% від суми за умови оплати за товари та послуги. Карта повністю знаходиться під контролем батьків, і вони можуть за власним бажанням встановлювати ліміт на зняття коштів або взагалі заблокувати карту.

Карта для дітей від ПРАВЕКС БАНКУ

Платинова карта для дітей від ПРАВЕКС БАНКУ входить у пакет “Familigia”. Карта дає не тільки доступ до грошей, але також надає ряд переваг, включаючи знаходження в лаунж-зоні аеропортів, а також безліч бонусів і можливість кешбека.

Зверніть увагу, що всі карти повинні бути прив’язані до основного батьківського рахунку. Тому відкрити карту на дитину, не маючи рахунку у фінустанові, неможливо.

Карта “Для юних і незалежних” від Ощадбанку

Карта “Для юних і незалежних” від Ощадбанку ідеально підійде для школярів і студентів. Яскравий дизайн і привабливі умови дозволять дитині навчитися керувати грошима без зайвих проблем. За допомогою карти юні користувачі можуть:

 • знімати гроші в банкоматах по всій країні;
 • оплачувати покупки у фізичних й онлайн-магазинах;
 • переказувати гроші на інші карти.

Відкрити карту можна в будь-якому відділенні Ощадбанку. Оформити її можуть тільки батьки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: