Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НБУ встановить критерії оцінки ступеня ризику для небанківських установ
Планова перевірка кожного учасника ринку проводитиметься від 1 разу на рік до 1 разу на 5 років.
Нацбанк має намір встановити критерії оцінки ступеня ризику для учасників ринку небанківських фінпослуг, на підставі яких регулятор зможе визначати періодичність проведення планових перевірок таких установ, передає Banker.ua.
Як зазначає прес-служба Нацбанку, нормативно-правових актів, що дозволяють визначати періодичність перевірок небанківських установ, на сьогоднішній день немає.
Тому нова ініціатива дозволить регулятору сфокусувати нагляд на тих учасниках ринку, які характеризуються критичним ступенем ризику і високим показником суспільної важливості. Йдеться про врахування ризик-орієнтованого підходу під час оцінюванная суспільної важливості фінустанови та інтенсивності нагляду, який буде здійснюватися відповідно до принципу пропорційності.
При цьому критеріями оцінки ступеня ризику таких установ є показники їхньої діяльності, стан корпоративного управління, управління ризиками та внутрішнього контролю, а також дотримання нормативів платоспроможності, достатності капіталу, ліквідності, якості активів та інших показників.
Кожен показник визначатиметься і розраховуватиметься в залежності від типу учасника ринку (страховики, кредитні спілки, фінансові компанії, ломбарди, юридичні особи і так далі).
Оцінка ступеня ризику при цьому буде здійснюватися за допомогою якісних і кількісних показників, а за її результатами учаснику ринку буде присвоюватися бал – від 1 (низький) до 4 (критичний).
Оцінка ступеня ризику й суспільної значимості, як зазначають в НБУ, буде проводитися один раз на рік, до 15 грудня поточного року. Оцінюваний період охоплює період з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного.
Планова перевірка кожного учасника ринку проводитиметься від 1 разу на рік до 1 разу на 5 років.
Читайте також: “Кінцева мета «Ощадбанку» – приватизація”, – Андрій Пишний
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, до кінця року ставки за депозитами в Україні можуть бути знижені на 100 базисних пунктів.
Коментарі (0)