Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Вже наприкінці літа НБУ може скасувати жорсткий курс долара: до чого готуватись
Попит на іноземну валюту в Україні залишається високим.
Скасування жорсткого курсу долара, зафіксованого Нацбанком на початку війни, спочатку прискорить девальвацію гривні, але потім допоможе збити попит на валюту США та поступово призведе до стабілізації ринку валют. Такий прогноз у коментарі Today.ua озвучили аналітики групи ICU, передає Banker.ua.
За словами експертів ICU, попит на іноземну валюту в Україні залишається високим, що насамперед пов’язане з поточним станом економіки та низькою часткою експорту.
Так, зазначають аналітики групи, Україні не вистачає припливу власних валютних коштів, тому в подібній ситуації залишається лише «дати волю ринку валют, щоби він себе збалансував».
Згідно з очікуваннями ICU, ближче до осені регулятор почне додавати певні елементи гнучкості в курсоутворення та поступово послабить гривню. Це необхідно для усунення частини надлишкового попиту на валюту.
Також, нагадують експерти, за умов підвищеного попиту на валюту Нацбанк був змушений у травні скоротити міжнародні резерви майже на 7%. При цьому обсяг міжнародної допомоги минулого місяця був дуже скромним і склав еквівалент $1,7 млрд, у тому числі €0,6 млрд від Світового банку та €0,6 млрд від ЄС.
«Довго НБУ не зможе таким чином насичувати ринок. Тому вся надія – на міжнародну допомогу», – констатують у ICU.
Варто зазначити, що на думку СЕО ПриватБанку Герхарда Беша, долара по 40 чи 50 гривень в Україні не буде. Рішення НБУ щодо підвищення облікової ставки до 25% банкір вважає грамотним. На його думку, завдяки цьому кроку гривня стане більш привабливою, а тиск на валютному ринку ослабне.
«З огляду на останні тенденції до інфляції, зменшення валютних резервів та ризик подальшої доларизації економіки, це необхідно було зробити», – зазначає Герхард Беш.
Читайте також: Тетяна Путінцева, CEO ComInBank: «Наше спільне завдання — перемога!»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що фінаналітик Олексій Кущ рекомендує зберігати три місячні доходи сім’ї в національній валюті, а решту намагатися переводити в долари.
Коментарі (0)