У НБУ пояснили, чому курсова динаміка зразка 2019-го не повториться

Національний банк України залишається відданим режиму плаваючого курсу: оновлена стратегія валютних інтервенцій НБУ фактично дублює попередню, зазначає Кирило Шевченко.

Надмірне зміцнення української нацвалюти, яке спостерігалося в 2019 році, не пішло на користь економіці: очікувати на повторення подібної курсової динаміки в 2021-му не варто. Таку заяву в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» зробив глава Нацбанку Кирило Шевченко, передає Banker.ua.

За словами Кирила Шевченка, регулятор не бачить можливості повторення курсової динаміки зразка 2019-го в поточному році, оскільки надмірне подорожчання гривні не є корисним для вітчизняної економіки.

Крім того, додає глава НБУ, відновлення подібної динаміки в 2021 році неможливо на тлі стриманого інтересу зарубіжних інвесторів до українського ринку ОВДП. Плюс по мірі відновлення економіки після коронакризи з’являються перспективи пожвавлення туризму і зростання попиту на валюту.

З іншого боку, збільшенню пропозиції валюти сприяють високі ціни на агропродукцію, руду і метал, зазначає глава Нацбанку.

За словами Шевченка, український регулятор залишається відданим режиму плаваючого курсу, тому про будь-які «таргети» та «коридори» не йдеться.

«Наша оновлена ​​стратегія валютних інтервенцій фактично дублює попередню», – запевнив керівник НБУ.

Читайте також: Олександр Холод (ШвидкоГроші): «Олюднення» клієнтських сервісів вимагає вдосконалення»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами глави Нацбанку, регулятор готовий піти на підвищення облікової ставки заради досягнення інфляційної цілі в 5% + -1 в.п.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)