У НБУ розповіли, коли припиниться використання індикаторів LIBOR на світових фінансових ринках

Регулятор опублікував низку рекомендацій для банків і небанківських фінустанов, які використовують у своїй діяльності індикатор LIBOR.

Публікацію більшості котирувань індикаторів процентної ставки LIBOR буде припинено після 31 грудня 2021 року, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

Як повідомляє НБУ, використання індикаторів LIBOR на світових фінансових ринках буде припинене з 2022 року на тлі втрати репрезентативності та поступового відходу від використання індикаторів, заснованих на заявлених даних.

Припинення публікації LIBOR в доларі США овернайт і за термінами 1, 3, 6 і 12 місяців намічено на 30 червня 2023 року, зазначається в повідомленні.

Так, інформує прес-служба регулятора, незабаром учасники ринку не зможуть як укладати нові угоди з LIBOR як референтного індикатора, так і підтримувати наявні.

У той же час, НБУ рекомендує українським банкам вжити низку заходів для плавного переходу до використання нових індикаторів з метою мінімізації фінансових ризиків як для фінустанов, так і для споживачів фінансових послуг.

Головний Telegram-канал банкірів

В першу чергу, регулятор рекомендує банкам проінформувати про відхід від використання LIBOR клієнтів, а також оповістити їх про необхідність вжиття заходів для нівелювання ризиків, пов’язаних з нововведенням.

Плюс серед заходів, рекомендованих Нацбанком, утримання від укладення договорів і використання фінансових інструментів, де LIBOR є референтним індикатором.

Крім того, банкам слід провести попередню ідентифікацію всіх наявних експозицій, прямо або опосередковано залежать від LIBOR, і перейти на використання нових індикаторів до 31 грудня 2021 року.

І, нарешті, регулятор рекомендує передбачити в договорах з контрагентами референтну ставку, яка буде застосовуватися замість LIBOR з 2022 року, і врахувати в системі управління ризиками перехід до використання інших індикаторів, а також ризики, пов’язані з цим.

Дані рекомендації, зазначають в НБУ, також стосуються небанківських фінустанов, які використовують у своїй діяльності індикатор LIBOR.

Читайте також: Бувай, папір: як українські банки використовують сервіс «Дія»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що небанківські фінустанови України будуть розкривати повну інформацію про умови та вартість послуг з надання споживчих кредитів на своїх вебсайтах і в рекламних матеріалах.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)