Чому НБУ має відпустити гривню у вільне плавання – думка експерта

В Україні за умов війни зберігається фіксований курс гривні, затверджений Нацбанком. При цьому передумов для його збереження немає, упевнений експерт.

Стабільність гривні за фактом забезпечена допомогою від країн-партнерів, тож необхідність утримувати його штучно давно відпала. Таку думку висловив старший економіст і член спостережної ради Case Україна Володимир Дубровський, передає Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

«Сподіваюся, що НБУ відпустить фіксований курс. Передумов для його утримання вже давно немає», – заявляє експерт.

За словами Дубровського, на сьогоднішній день валютні резерви України – більші, ніж були до початку повномасштабної війни. При цьому партнерські гроші у валюті надходитимуть і надалі протягом року, тому, з погляду курсу, підстав для девальвації немає.

«Без цього була б інша економічна ситуація, але завдяки надходженню іноземної валюти немає причин для просідання гривні. Відповідно, це підтримає курс», – упевнений експерт.

Зазначимо, що до найближчих планів НБУ не входить повернення до плаваючого курсу. Відмову від фіксації гривні планують робити поступовою, щоб максимально запобігти можливим коливанням на валютному ринку. При цьому, за словами заступника голови Нацбанку, сам регулятор є прихильником саме плаваючого курсу.

НБУ

Читайте також: Брати більше: огляд умов банківського кредитування (березень-2023)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Національний банк разом із центробанком Польщі стали переможцями міжнародної премії Central Banking Awards у номінації Currency Manager, яку отримують за досягнення в управлінні обігом готівки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)