НБУ випустив монету до 300-річчя Сковороди

Національний банк випустив монету, присвячену видатному українському філософу та письменнику Григорію Сковороді

Срібна монета «Сад божественних пісень» номіналом 20 грн вийшла до 300-річчя з дня народження Сковороди, передає Banker з посиланням на пресслужбу НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Діаметр монети становить 50 мм, а тираж — до 2 500 шт. Гурт — гладкий із заглибленим написом.

На аверсі монети розміщено: символічний стилізований фонтан, який наповнює водою різні посудини, метафори людини та людської душі. З одного боку, вони всі різного розміру, отже, нерівні. З іншого, — усі вони наповнені, тому рівні.

Кожна посудина має різний об’єм, але отримує достатньо води для свого наповнення (пластичне втілення графічного малюнка Г. Сковороди «Нерівна всім рівність…».

Над життєдайним фонтаном «проростають райські» дерева, що формують сад божественних пісень, навколо яких «розтікаються» рядки зі збірки «Сад божественних пісень».

НБУ

Читайте також: Палиця на два кінці фінтеху і криза вартості життя. Переклад статті

На реверсі монети зображено метафоричну художньо-образну композицію: під деревцем вишні – юнак, який грає на сопілці, поряд — розкрита книга, символічний світ Г. Сковороди; навколо — дзеркальні символічні постаті, що намагаються ухопити філософа, та напис півколом — «світ ловив мене та не спіймав».

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ позбавив ліцензій двох учасників ринку небанківських послуг за відмову у проведенні перевірки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)