НБУ оштрафував п’ять банків за порушення фінмоніторингу

Найбільший розмір штрафу регулятор висунув ОКСІ Банку.

Національний банк оштрафував п’ять банків у грудні за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Загальна сума штрафу склала 65 млн гривень. Зокрема, Нацбанк оштрафував ОКСІ Банк на 20,05 млн грн за неналежну перевірку клієнтів, несвоєчасне подання документів до НБУ та неналежне застосування ризикоорієнтованого підходу.

Акордбанк оштрафований на 15,42 млн грн за неналежне управління ризиками, надання неправдивої інформації в НБУ, неналежну перевірку клієнтів. Додатково банк оштрафований на 417 000 грн за порушення окремих операцій в іноземній валюті.

Універсал Банк отримав штраф у 10,41 млн грн за неналежну перевірку нових клієнтів та клієнтів із високим діловим ризиком. МТБ Банк оштрафували на 10,4 млн грн за неналежну перевірку нових клієнтів та неналежне застосування ризикоорієнтованого підходу. Комінбанк має сплатити 10 млн грн штрафу за несвоєчасне подання документів до НБУ.

Також Нацбанк вжив заходів впливу до 18 небанківських фінустанов за порушення фінмоніторингу.

Читайте також: Відшкодування шкоди, завданої неплатоспроможному банку та його кредиторам: реально чи ні?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк зменшив чистий продаж валюти до $790 млн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)