У НБУ пояснили підвищення банками кредитних ставок для бізнесу

Через скорочення економіки і досі високі ризики безпеки попит на кредити з боку бізнесу порівняно пригнічений.

Національний банк спонукає банки підвищувати ставки за депозитами, що може спричинити подорожчання кредитів. Але розмір ставок не є основною проблемою кредитування підприємств в Україні. Про це розповіла перша заступник голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю виданню «ТОП-100. Рейтинги найбільших», передає Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

За її словами, бізнес, який продовжує працювати, реалізує продукцію за цінами, які відповідають рівню інфляції.

«Тобто цей «інфляційний» прибуток підприємства отримують. Це свідчить про те, що підвищення ставок за кредитами підприємці в поточних умовах зможуть перетравити», — повідомила перший заступник голови НБУ.

«Як формується вартість кредиту? Це вартість фондування плюс ризики», – сказала вона.

Як зазначила Рожкова, через скорочення економіки і досі високих ризиків безпеки попит на кредити зі сторони бізнесу порівняно пригнічений. «Про інвестиційні кредити не йдеться взагалі», — заявила вона.

Крім того, сьогодні для низки підприємств та галузей доступні кредити, передбачені державними програмами підтримки, що дозволяють клієнту платити фіксовану відсоткову ставку, а різницю між ринковою та фіксованою ставкою банку компенсує держава, нагадала Рожкова.

Читайте також: Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (13-17 березня)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними Опендатабот, банки розпочали 2023 рік із рекордним прибутком за час повномасштабної війни. За рік українська банківська система демонструє значне збільшення резервів та зростання прибутковості. За 2022 рік банківський сектор нагромадив у своїх резервах 119 млрд грн. Це феноменальний стрибок у 35 разів проти накопичених у 2021 році 3,4 млрд грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)