Підвищення облікової ставки підтримали всі, але було й «спірне» питання: подробиці квітневого засідання НБУ

Більшість членів Комітету з монетарної політики НБУ вважають прийняті в березні-квітні рішення про підвищення облікової ставки достатніми для приведення інфляції до цілі 5% в першому півріччі 2022-го.

Всі члени Комітету з монетарної політики НБУ виступили за підвищення облікової ставки до 7,5%, але при обговоренні прогнозної траєкторії показника думки учасників дискусії розділилися, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

Підвищення облікової ставки до 7,5% було підтримано всіма без винятку членами Комітету з монетарної політики Нацбанку. На думку учасників дискусії, дане рішення стане кроком до поступового уповільнення інфляції і повернення її до цілі 5% в I і II кварталах 2022 року.

Як наголошується в звіті НБУ, кілька членів Комітету розглядають підвищення ставки як шлях до ослаблення фундаментального інфляційного тиску, при тому що вплив таких тимчасових шоків, як подорожчання палива і продуктів харчування, вже значною мірою реалізовано.

Що ж стосується депозитів, то, зазначають в Нацбанку, у відповідь на березневе підвищення більшість ставок різної терміновості на початку поточного місяця припинили зниження, тоді як в деяких випадках спостерігалося їхнє підвищення.

На думку членів Комітету з монетарної політики, підвищення ставки 14 квітня посилить імпульс трансмісії за процентним каналом, що спочатку вплине на міжбанківські ставки і ставки за корпоративними депозитами банків, а після – з середини року – на прибутковість депозитів для населення.

Також під час дискусії її учасники зазначили, що на тлі карантинних обмежень помітно зростають і банківські заощадження громадян. Плюс, в умовах високого профіциту ліквідності в банківській системі банки не відчувають гострої потреби в посиленні цінової конкуренції депозитних ресурсів.

За словами одного з членів Комітету, незважаючи на підвищення ставки, монетарна політика регулятора залишається м’якою, і з урахуванням підвищених інфляційних очікувань рівень нейтральної облікової ставки на сьогоднішній день складає 9-9,5%.

«Якщо ситуація розвиватиметься за базовим сценарієм макропрогнозу, перехід Нацбанку до нейтральної монетарної політики відбудеться лише наприкінці 2021 – початку 2022 року», – наголошується в звіті. При цьому, згідно з базовим сценарієм, співпраця з МВФ відновиться вже влітку. Також дана оцінка не передбачає загострення військового конфлікту.

Варто також зауважити, що під час обговорення прогнозної траєкторії облікової ставки думки членів Комітету з монетарної політики НБУ розділилися.

Так, більшість учасників вважають прийняті в березні-квітні рішення про підвищення показника достатніми для приведення інфляції до цілі 5% в першому півріччі 2022-го, тоді як деякі члени Комісії не виключають необхідності продовження циклу підвищення ставки, оскільки інфляційний тиск може виявитися недооціненим через високий рівень невизначеності.

Читайте також: Анна Онищенко: «Сила українського фінансового ринку – у швидкості реакції»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з повідомленням НБУ, у вихідні та святкові дні система електронних платежів НБУ працює в режимі 23/7, тому навіть в періоди з 1 по 4 травня і з 8 по 10 травня у банків буде можливість здійснювати міжбанківські платежі в звичному режимі.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)