НБУ посилив вимоги до капіталу банків

здание Нацбанка Украины

Вимоги, запроваджені НБУ, покликані підвищити стійкість банків та захистити сектор від системних ризиків.

Регулятор посилив вимоги до капіталу банків, які спрямовані на збереження фінансової стабільності в Україні, пише Banker.ua.

З 1 січня 2022 року в Україні запрацювали нові вимоги до капіталу банківських установ.

Зокрема регулятор впровадив мінімальні вимоги до покриття капіталом операційних ризиків: йдеться про 50% розрахункового розміру з 2022 року з подальшим збільшенням з 2023-го до 100%. Крім того, з метою захисту клієнтів за умов поширення шахрайських схем НБУ зобов’язав банки розробляти актуальні системи управління операційними ризиками.

Головний Telegram-канал банкірів

Також серед нових вимог – підвищення ваги ризику для незабезпечених споживчих позик: з початку року показник збільшено зі 125% до 150% з метою створення додаткового запасу капіталу для покриття можливих втрат.

У якості третьої вимоги Нацбанк вказує підвищення ваг ризику за облігаціями внутрішньої держпозики, номінованими в іноземній валюті, відповідно до Базельських стандартів. Так, з 1 січня 2022-го, у рамках поступового приведення вітчизняних вимог до міжнародних норм, показник збільшується до 50% та з 1 липня поточного року – до 100%.

Плюс перелік вимог до капіталу банків, запроваджений регулятором, включає підвищення частки вартості непрофільних активів, що віднімаються з основного капіталу, до 50% (з 25% у 2021 році). Ця норма, зазначають у НБУ, покликана прискорити звільнення балансів банків від неліквідних активів, які не лише погіршують показники ліквідності та рентабельності фінустанов, але й створюють ризики порушення нормативних вимог.

Загальний вплив змін на достатність капіталу банків, як очікується, становитиме 2,5 в.п.

блокнот с логотипом НБУ

Читайте також: Робіть вигідно: огляд банківських пропозицій для ФОП

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що регулятор оприлюднив графіки планових перевірок банків на 2022-й: наступного року НБУ нагряне з інспекціями до 35 банківських установ.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)