Робіть вигідно: огляд банківських пропозицій для ФОП

03 Грудня 2021

Починаючи власний бізнес, важливо визначити для себе, у якому банку відкривати підприємницький рахунок. Для цього потрібно ознайомитись з тими умовами, які є на ринку, порівняти пропозиції різних банків. Banker.ua допоможе розібратися в цьому питанні та розповість, що пропонують для ФОП українські банки.

Головний Telegram-канал банкірів

ПриватБанк дає можливість підприємцям оформити картку «Ключ до рахунку». У банку відзначають головні переваги картки. Наприклад, спрощену бухгалтерську звітність перед податковою, перегляд виписок за рахунком у режимі 24/7/365 через банкомати, термінали самообслуговування, SMS-банкінг та Приват24.

Якщо, наприклад, у відрядженні необхідно отримати іноземну валюту, не потрібно її купувати — гроші на картці автоматично конвертуються за курсом ПриватБанку.

Карта також дозволяє проводити всі розрахунки, пов’язані з діяльністю компанії. Наприклад, платити за кордоном та онлайн, знімати готівку в Україні без додаткових комісій.

Випуск та перевипуск картки коштує 150-200 грн. Обслуговування картки (на місяць) окремо не тарифікується.

Комісія за зняття коштів — 1-1,2%. Комісія за зняття своїх грошей у будь-яких банкоматах та пунктах видачі готівки за кордоном — 2%. А зняття кредитних — 3%.

Пропозиція від IdeaBank відкрити для ФОП карту «Business», яка пропонує технологію безконтактних платежів Contactless. За допомогою цієї картки можна керувати картковим рахунком 24/7 через Клієнт-Банк IFOBS, а також замінити чекову книжку, безкоштовно підключитися та користуватися Клієнт-Банком.

А ще вона дає цілодобовий доступ до грошей на поточному рахунку, мінімальні тарифи на зняття готівки з картки в Банку — 0,8% (незалежно від суми). Безкоштовне відкриття та обслуговування картки, а за запит залишку платіжної картки в банкоматах банку потрібно буде заплатити дві гривні.

Альфа-Банк пропонує спеціальний пакет Head для підприємців. Це комплексне обслуговування. У банку відзначають швидке онлайн-відкриття рахунку та цифрової Бізнес-карти, нарахування відсотків на залишок за поточним рахунком у гривні, безкоштовне перерахування валюти з рахунку ФОП на рахунок фізичної особи за один клік. Також можна продавати валюту без комісії в один клік.

Вартість такого пакета — 99 грн/міс. Щоб його відкрити, потрібно встановити на смартфон програму Sense SuperApp, пройти відео-ідентифікацію та зв’язатися з відеозв’язку всередині програми зі співробітником банку, а далі тільки підписати в онлайні всі необхідні документи.

ПРАВЕКС БАНК має відразу сім варіантів для відкриття ФОП-рахунку. Один із них — «Підприємницький». Щоб його відкрити, потрібно заплатити 27 грн., а комісія за зняття готівки становить від 0,8% до 1,5%.

Ще один вигідний тариф — «Стандарт». Тут відкриття рахунку коштує вже 50 грн., а також є щомісячна плата — 150 грн., комісія за зняття готівки — від 0,8% до 1,5%.

У Райффайзен Банку можна відкрити поточний рахунок та отримати безкоштовне обслуговування у перші три місяці в рамках пакетів послуг «Бізнес Еліт+», «Бізнес Комфорт» та «Бізнес Класік».

«Бізнес Еліт+» коштує 200 грн (при середньомісячних залишках на поточному та/або картковому рахунку 150 тис. грн і більше, та/або заборгованості за кредитами на суму 300 тис. грн та більше)/ 950 грн. «Бізнес Комфорт» — 200 грн (за середньомісячних залишків на поточному та/або поточному картковому рахунку 150 тис. грн і більше, та/або заборгованості за кредитами на суму 300 тис. грн та більше)/350 грн. А «Бізнес Класік» — 150 грн.

Банк ПУМБ пропонує оформити «все КАРТА Бізнес». Вона підходить для власних фінансів підприємця. Відкрити рахунок та обслуговувати його можна безкоштовно, також не вимагає плати поповнення з рахунку ФОП через «ПУМБ Online для підприємців» та зняття готівки в будь-якому банкоматі України, а також безкоштовні перекази між рахунками ПУМБ та на картки будь-якого банку.

Для отримання картки необхідно заповнити анкету, після чого представник банку зв’яжеться з майбутнім клієнтом. Наприкінці потрібно лише забрати у відділенні картку.

В ОТП Банку є можливість відкрити рахунок для підприємців. Цей тариф пропонує отримати доступ до інформації щодо поточних/депозитних/кредитних рахунків у режимі 24/7.

А ще тут можна проводити платежі та операції з валютою, доступна інтеграція із зовнішніми системами фінансової звітності та бухгалтерії, моніторинг статусів операцій та відправлених документів.

Відкриття рахунку та обслуговування тут підбирається індивідуально для кожного клієнта, тому щоб дізнатися про деталі потрібно зв’язуватися з представниками банку.

Пропозиція від monobank — це окремий бухгалтерський кабінет для керування рахунком ФОП.

Ви можете додати два додаткові номери телефону, щоб працювати у веб-кабінеті. А ще банк пропонує повністю дистанційне обслуговування. Всіма рахунками можна керувати лише у додатку (без відділень і точок видачі). Ця програма підходить, як для рахунку ФОП, так і для особистого, а ще можна здійснювати платежі з валютних рахунків 24/7/365 і т.д.

Відкрити рахунок, обслуговувати його, а також комісія за переказ на рахунки інших банків — 0 грн.

Пропозиція від UKRSIBBANK — це тарифний план для підприємців, у якому можна оформити дві картки. Це MasterCard Business (річне обслуговування безкоштовно): корпоративна платіжна картка з чипом.

Інший варіант — це MasterCard Corporate Contactless (вартість річного обслуговування складає 450 грн) — корпоративна картка з вбудованим чіпом, її варто використовувати у ділових поїздках, у тому числі за кордоном.

Вартість обслуговування рахунку на місяць становить 49 грн., а на рік — 359 грн. Комісія за зняття готівки у банкоматах UKRSIBBANK та банкоматах банків-партнерів – 0,85%. Мінімальна комісія – 10 грн. У банкоматах інших українських банків – 1,5% + 7 грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: