НБУ послаблює обмеження на валютному ринку: що дозволено

НБУ

Зміни, затверджені Правлінням Нацбанку, набули чинності 8 березня.

Нацбанк України послаблює обмеження на валютному ринку: зміни, затверджені Правлінням НБУ, набули чинності 8 березня, повідомляє Banker.ua.

Регулятор вніс корективи до переліку обмежень на валютному ринку, затверджених на тлі запровадження воєнного стану.

  1. Банки з 8 березня можуть відкривати рахунки солдатам ЗСУ, а також проводити їхню ідентифікацію та верифікацію на підставі військового квитка.
  2. Клієнтам на територіях, що знаходяться під загрозою окупації, дозволено:

– знімати з рахунків гривню та іноземну валюту без обмежень за сумою;

– купувати готівкову валюту та банківські метали з фізичним постачанням (за наявності у філії/відділенні банку).

  1. За наявності у касі відділення/філії видача банківських металів з рахунків клієнтів здійснюється без обмежень у межах залишку на рахунку.
  2. Заборона на проведення в Україні операцій з використанням рахунків резидентів РФ або РБ та юросіб, кінцевими бенефіціарами яких є резиденти країн-агресорів, не поширюється на соцвиплати, виплати зарплати, оплату ЖКП, податків та інших обов’язкових платежів.
  3. У резидентів та нерезидентів з’явилося більше можливостей переказувати як гривню, так і валюту на рахунки благодійних фондів, які здійснюють збір коштів для підтримки ЗСУ, територіальної оборони, а також з метою захисту населення в умовах воєнного стану (соцзахист, охорона здоров’я тощо).
Головний Telegram-канал банкірів

Водночас регулятор заборонив проведення розрахунків за документарними та резервними акредитивами/гарантіями/контргарантіями, які були відкриті, підтверджені або надані починаючи з 24 лютого (за винятком випадків, коли йдеться про розрахунки для оплати товарів критичного імпорту, розрахунки з МФО та інші операції, перелік яких визначено пунктами 2–6 пункту 14 Постанови № 18).

Крім того, при надходженні коштів з-за кордону в російських або білоруських рублях за операціями з експорту та імпорту товарів банк може здійснити обмін цих коштів на міжнародному валютному ринку на іншу валюту (за винятком валют країн-агресорів) для її зарахування на рахунки клієнта.

documents

Читайте також: Вигідне партнерство: як ритейл співпрацює з банками

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Правління НБУ відклало ухвалення рішення щодо облікової ставки, залишивши показник на рівні 10%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)