Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У НБУ назвали головні причини жовтневого зміцнення гривні
Резерви НБУ у 2022 році перебуватимуть на рівні близько $30-31 млрд, прогнозують у Нацбанку.
Поточне зміцнення української нацвалюти пов’язане як з високими цінами на вітчизняну агропродукцію та сталь, так і зі зростанням обсягів грошових переказів з-за кордону та експортом IT-послуг. Про це, виступаючи на XX Ювілейному форумі фінансових директорів України, розповів заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, повідомляє Banker.ua.
За словами фахівця, політика плаваючого курсоутворення, якої дотримується Нацбанк України, залишається незмінною: регулятор дозволяє ринку визначати напрямок руху курсу гривні і водночас намагається згладжувати надмірні коливання за допомогою інтервенцій.
«Ситуація, що склалася в жовтні, була саме такою. Тому ми збільшили викуп валюти саме, щоб уникнути різких коливань», – зазначає Сергій Ніколайчук, уточнюючи, що протягом перших 10 робочих днів жовтня регулятор викупив понад $600 млн.
За його словами, ключовою причиною зміцнення гривні є сприятлива зовнішня кон’юнктура для основних товарів вітчизняного експорту.
«Ціни на сталь та агропромислову продукцію у жовтні зберігалися на рекордно високих рівнях», – уточнює експерт.
Плюс, зазначають у НБУ, на курс вплинули на такі чинники, як зростання обсягів грошових переказів з-за кордону з січня по серпень на 19% (порівняно з аналогічним періодом минулого року), збільшення експорту IT-послуг (+32% порівняно з показником 8 місяців 2020-го) та високі врожаї.
За словами Сергія Ніколайчука, стратегія валютних інтервенцій НБУ та параметри, яких регулятор дотримується під час їхнього проведення, відповідають прогнозам щодо резервів, згідно з якими показник у 2022 році перебуватиме на рівні близько $30-31 млрд.
Що ж до 2021-го, то, згідно з прогнозом Нацбанку, за підсумками року, з урахуванням залучення коштів Мінфіном через розміщення єврооблігацій, €600 млн, отриманих від ЄС, і очікуваного траншу МВФ обсягом $700 млн, резерви становитимуть близько $31 млрд.
Читайте також: «Велика сімка», українська економіка і ціни на енергоносії: огляд соцмереж експертів з 4 по 15 жовтня
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку голови правління «Юнекс Банку» Івана Світека, у листопаді-грудні курс гривні до долара становитиме 26,1-26,7 грн/$.
Коментарі (0)