«Велика сімка», українська економіка і ціни на енергоносії: огляд соцмереж експертів з 4 по 15 жовтня

13 Жовтня 2021

Поточний тиждень радував українців не тільки очікуванням свят і довгих вихідних, але і цікавими фінансовими і економічними подіями. Українські експерти та аналітики, починаючи ще з минулого тижня, обговорювали в Facebook зустріч НБУ з представниками «Великої сімки», економічну ситуацію, зростання інфляційних очікувань, роль цифрових технологій на стику бізнес-моделей і багато іншого. Banker.ua зібрав найцікавіші з постів експертів.

Кирило Шевченко про зустріч з послами «Великої сімки»

Глава НБУ Кирило Шевченко написав на своїй сторінці в Facebook, що в Києві успішно пройшла зустріч членів Правління Національного банку з послами та представниками посольств країн «Великої сімки», а також Представництва ЄС в Україні. Обговорили хід переговорів української сторони з МВФ, останні зміни в банківському законодавстві, в тому числі до Закону «Про Національний банк України», а також питання щодо макроекономічної ситуації в країні, монетарної політики Нацбанку і прогнози щодо можливих викликів для економіки в цьому і 2022 роках.

Головний Telegram-канал банкірів

«Сьогодні ми разом з членами Правління Національного банку зустрілися з послами та представниками посольств країн «Великої сімки», а також Представництва ЄС в Україні. Дуже вдячний колегам за змістовну і плідну дискусію. Такі особисті зустрічі дають можливість обговорити досягнення і визначити вектори подальшої взаємодії», — написав Кирило Шевченко.

Богдан Данилишин про ситуацію на фінансових ринках

Глава Ради НБУ Богдан Данилишин традиційно поділився особистим експертним прес-дайджестом на тему економічної ситуації, бюджетної сфери, валютного ринку і фінансового сектора.

«Індекс споживчих цін в Україні у вересні зріс на 1,2% порівняно із серпнем 2021 року. У річному вимірі споживча інфляція прискорилася до 11,0% (з 10,2% у серпні).  Як і у попередні місяці, зростання споживчих цін зберігає залежність від факторів пропозиції, таких як зміна тарифів на житлово-комунальні послуги, коливання світових цін на енергоносії та сировинні товари українського експорту, підвищення акцизів. Ціни на товари більш високого рівня переробки також зростали, зважаючи на підвищення витрат виробників через збільшення цін на сировину для їх виробництва», — написав експерт.

Детальніше в пості Богдана Данилишина.

Іван Компан про зростання інфляційних очікувань і цін на газ

Фінансист і засновник First Kyiv Investment Club Іван Компан написав на своїй сторінці про зростання цін на нафту та інші енергоносії, зростання інфляційних очікувань, причини такого явища і про те, хто в цьому винен.

«Найімовірніше, ціна на газ не зможе втриматися на нинішніх рівнях протягом тривалого часу, але і стрімкого падіння очікувати теж не варто. Якщо технічні причини, пов’язані з особливостями біржової торгівлі, які викликали різкий стрибок цін на минулому тижні, можуть і не повторитися, то усунути фундаментальні причини буде набагато складніше», — написав Компан.

Детальніше в пості:

Олексій Кущ про роль цифрових технологій на стику бізнес-моделей

Економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ поділився думкою про роль цифрових технологій на стику бізнес-моделей і адміністративних послуг держави. За його словами, Україна сьогодні має конкурентною перевагою у вигляді «цифрового паспорта» в додатку «Дія», і потрібно конвертувати цю перевагу в бонуси зростання і в успіх конкурентної боротьби за іноземні інвестиції.

«Як тільки на старті запуску грального бізнесу в Україні прозвучали вимоги до ідентифікації клієнтів – це викликало у багатьох очікуваний скепсис: мовляв, хто буде ходити «грати» з паспортом в кишені. Крім того, в такому «паперовому» варіанті є ризик втрати індивідуальних даних клієнта: пам’ятайте кіпи ксерокопій паспортів в пунктах обміну валют», — написав експерт.

Детальніше про це читайте в пості Олексія Куща.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: