Рада НБУ затвердила Основні засади грошово-кредитної політики

У 2022 року НБУ продовжить проводити політику таргетування інфляції, дотримуватися режиму плаваючого курсоутворення, застосовувати облікову ставку як основний інструмент монетарної політики і підтримувати темпи приросту цін в середньостроковій перспективі на рівні 5%.

Рада Нацбанку затвердила Основні засади грошово-кредитної політики на 2022 рік і середньострокову перспективу, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення регулятора.

Документ, прийнятий під час сьогоднішнього засідання Ради НБУ, базується на пропозиціях Правління Нацбанку і підтверджує затверджені раніше цілі, принципи та інструменти монетарної політики регулятора.

Крім того, зазначають в НБУ, Основні засади повністю узгоджуються з положеннями Стратегії монетарної політики Нацбанку і відповідають міжнародним зобов’язанням України. Зокрема, йдеться про положення Меморандуму з МВФ про економічну і фінансову політику, пояснюють в НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Згідно з документом, у 2022 році Нацбанк продовжить проводити політику таргетування інфляції, дотримуватися режиму плаваючого курсоутворення, застосовувати облікову ставку як основний інструмент монетарної політики і підтримувати темпи приросту цін в середньостроковій перспективі на рівні 5% (при допустимому діапазоні відхилень в 1 в.п.).

Так, головними критеріями успішності монетарної політики, за даними НБУ, залишатимуться заякореність інфляційних очікувань на рівні цільового показника і відповідність фактичної інфляції її цільовим значенням в середньостроковій перспективі.

Також, наголошується в повідомленні, регулятор прагнутиме мінімізувати використання валютних інтервенцій і в межах своєї компетенції сприятиме тому, щоб законодавче регулювання та функціонування ринку віртуальних активів узгоджувалися з необхідністю досягнення цілей з цінової та фінансової стабільності в Україні.

Плюс при прийнятті монетарних рішень НБУ має намір максимально враховувати екологічні, соціальні та управлінські аспекти.

Читайте також: Тепер тільки вперед: який шлях пройшла банківська система за 30 років незалежності України

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк підвищив облікову ставку до 8,5%: дане рішення було прийняте правлінням НБУ під час засідання з питань монетарної політики 9 вересня.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)