В НБУ оцінили стан банківського сектору і поділилися планами на майбутнє

Українські банки активно кредитують малий і середній бізнес в рамках держпрограм, нарощують іпотечні портфелі й обсяги споживчого кредитування.

НБУ поступово згортає заходи, спрямовані на підтримку банків в умовах кризи, і продовжує оновлювати регуляторну базу з метою підвищення стійкості та прозорості фінансового сектору, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення Нацбанку.

Згідно з даними регулятора, зазначеними в свіжому Звіті про фінансову стабільність, банківський сектор України пройшов кризовий період без значних втрат і на сьогоднішній день є стійким.

«Високий рівень ліквідності і капіталізації дозволяють банкам нарощувати кредитування, підтримуючи відновлення економіки», – зазначають в НБУ.

Ключовими факторами відновлення економіки в Нацбанку називають високий внутрішній попит і сприятливі умови на зовнішніх ринках, тоді як в якості ризиків вказують паузи у співпраці з міжнародними партнерами і волатильність світових ринків капіталу.

У той же час, зауважують в НБУ, банки активно кредитують малий і середній бізнес в рамках держпрограм, нарощують іпотечні портфелі й обсяги споживчого кредитування.

Що ж стосується впливу коронакризи на якість кредитів, то він, за даними регулятора, виявився слабшим, ніж очікувалося раніше, а докризова консервативна політика фінустанов сприяла тому, що втрати від кредитного ризику в цей період були помірними.

В НБУ також вказують на те, що чистий процентний і комісійний дохід банків продовжують зростати, а середнє значення достатності капіталу системи в 2 рази перевищує регуляторний мінімум.

При цьому Нацбанк продовжує гармонізувати банківське регулювання з європейським законодавством: наступного року заплановано введення вимог до капіталу під операційний ризик і тестового розрахунку банками внутрішнього капіталу в рамках ICAAP, а в перспективі – зміна структури регулятивного капіталу.

Також в планах НБУ – подальше вдосконалення регуляторного поля для небанківських фінустанов: Верховна Рала розглядає нові закони про фінансові послуги та фінансові компанії, страхування та кредитні спілки.

Читайте також: Боротьба за здібних: як бренд роботодавця впливає на вибір кандидатів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що за перші три місяці 2021 року дохід української банківської системи від розрахунково-касового обслуговування склав 10 338 млн гривень. Це майже на 2 млрд більше, ніж в січні-березні 2020-го, коли чистий комісійний дохід банків від РКО досяг 8957 млн гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)