НБУ зберіг облікову ставку на рівні 6% і озвучив низку прогнозів

До кінця 2021 року інфляція в Україні сягне 5,9%, а в першому півріччі 2022-го показник повернеться в цільовий діапазон 5% ± 1 в.п.

Правління НБУ залишає облікову ставку на мінімальному в історії України рівні – 6% річних, передає Banker.ua.

Як зазначає прес-служба регулятора, протягом 2020 року інфляція в Україні перебувала нижче рівня 5%, досягнувши цільового діапазону в грудні на тлі відновлення світової економіки, збільшення внутрішнього споживчого попиту та зростання цін на енергоносії і продукти харчування.

Згідно з оновленим прогнозом регулятора, в першому півріччі 2021-го інфляція прискориться до 7% (раніше очікувалося зростання до 6,5%), тоді як в грудні показник сягне 5,9%, а в першому півріччі 2022 року повернеться в цільовий діапазон 5% ± 1 п. п.

У період з 2022 по 2023 роки показник інфляції перебуватиме на рівні 5%.

У звіті Нацбанку також зазначається, що темп зниження ВВП України за підсумками минулого року склав 4,4%, що значно менше, ніж прогнозувалося раніше (6%). В 2021-му фахівці НБУ очікують зростання економіки на рівні близько 4,2% завдяки стійкому внутрішньому попиту і збільшенню реальних доходів громадян, а в 2022-2023 роках прогнозують підйом на 4%.

При цьому поточний рахунок платіжного балансу в найближчі три роки, як очікується, знову повернеться до дефіциту, а фінансування з боку МВФ та інших партнерів забезпечить підтримку міжнародних резервів України на рівні близько $30 млрд.

В якості основних ризиків, крім ескалації військового конфлікту на сході, збільшення волатильності світових цін на продукти харчування і посилення інфляційного тиску з боку країн-торгових партнерів, регулятор вказує такі фактори, як посилення карантину (як в Україні, так і в світі) та значний приплив іноземного капіталу.

Читайте також: Ставки за депозитами знизилися в 2 рази: огляд за січень

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ анонсував перехід українських банків на міжнародний стандарт ISO20022. Мета ініціативи – модернізація фінансової інфраструктури країни, підвищення конкурентоспроможності України та її інтеграція зі світовими ринками.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)