НБУ збільшив обсяги викупу військових ОВДП: дані за квітень

калькулятор

У квітні бюджетні надходження були суттєво обмеженими на тлі падіння економічної активності через військові дії.

НБУ збільшив обсяги викупу військових облігацій: з початку квітня ОВДП-портфель Нацбанку зріс на 50 млрд гривень, повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу регулятора.

З початку місяця НБУ викупив військових облігацій внутрішньої держпозики на 50 млрд гривень.

«На 28 квітня портфель військових облігацій у власності Нацбанку становитиме 70 млрд гривень», – наголошується в повідомленні прес-служби регулятора.

НБУ нарощує викуп військових ОВДП на тлі збільшення потреб бюджету в умовах запроваджених податкових змін та нижчих обсягів міжнародного фінансування.

Так, зазначають у Нацбанку, цього місяця бюджетні надходження були суттєво обмежені на тлі падіння економічної активності, спровокованого бойовими діями. Плюс у квітні доходи бюджету не підтримували дострокову сплату податків бізнесом та перерахування дивідендів держкомпаніями.

За оцінками Мінфіну, сьогодні потреби бюджету становлять близько $5 млрд на місяць, і в планах НБУ – фінансування лише критичних видатків уряду за залишковим принципом.

Головний Telegram-канал банкірів

Незважаючи на те, що на тлі значних оборонних, гуманітарних та соціальних потреб підтримка бюджету Нацбанком залишається необхідним заходом, регулятор не схильний розглядати таку підтримку як основне джерело фінансування видатків уряду.

З погляду НБУ, з цією метою мають бути активізовані ринкові залучення через розміщення ОВДП, у тому числі за рахунок коштів банківської системи.

«При належній роботі з активізації розміщень ОВДП банківська система має потенціал для суттєвого збільшення їхнього портфеля», – зазначають у Нацбанку, додаючи, що ліквідність банківської системи України з початку війни зросла на 72 млрд гривень – до 230 млрд грн.

У повідомленні наголошується, що НБУ й надалі підтримуватиме тісну взаємодію з урядом, сприяючи залученню фінансування від міжнародних організацій та країн-партнерів. При цьому доцільність подальших операцій із фінансування критичних витрат уряду за допомогою купівлі ОВДП визначатиметься окремими рішеннями Нацбанку.

НБУ

Читайте також: Приведи друга та зароби: як українські банки мотивують своїх клієнтів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що 26 квітня Міністерство фінансів провело найбільший ОВДП-аукціон з початку повномасштабного вторгнення російського агресора в Україну.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)