Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Небанківські фінустанови в 2020-му: хто отримав рекордний прибуток, а хто пішов у мінус
Найвразливішими до кризових явищ у 2020 році виявилися кредитні спілки.
Майже всі сегменти ринку небанківських фінустанов завершили 2020 рік з прибутком: в «мінус» пішли тільки кредитні спілки, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.
Як наголошується в свіжому огляді, представленому фахівцями НБУ, ринок небанківських фінустанов України за підсумками 2020 року продемонстрував зростання, причому деякі сегменти зафіксували рекордний прибуток.
Так, прибуток страхових компаній в 2020 році склав рекордні 2,2 млрд гривень, тоді як рентабельність активів даного сегменту сягнула 3,4%. Рівень виплат для ризикового страхування становить 35% і для страхування життя – 13%.
Що ж стосується фінансових компаній, то їхні активи за результатами минулого року зросли на 12%. У IV кварталі, за даними НБУ, було зафіксовано зростання обсягів кредитування та факторингових операцій, пов’язаних переважно з купівлею проблемної заборгованості.
Обсяг операцій фінансового лізингу в IV кварталі, в порівнянні з липнем-вереснем 2020-го, зріс на 44%, тоді як показник доходів фінансових компаній за підсумками року перевищив показники 2019-го.
Ломбарди за результатами 2020 року продемонстрували прибуток на рівні 2019-го: в жовтні-грудні обсяги нового кредитування відповідали показникам минулого року, а структура наданих кредитів за видами застави і коефіцієнт покриття кредитів заставою протягом року залишалися незмінними.
Що ж стосується результатів кредитних спілок, то даний сегмент, зазначають в НБУ, виявився найуразливішим до кризових явищ. Протягом IV кварталу активи спілок скоротилися на 11%, тоді як зростання кредитного портфеля було вкрай повільним – погіршення його якості спровокували такі фактори, як зниження платоспроможності позичальників і законодавча заборона на нарахування штрафів за несвоєчасне обслуговування позик.
Читайте також: Чув, що зараз можна оформити дешеву іпотеку. Чи це так і де краще взяти кредит?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що український регулятор спростив процедуру отримання ліцензій на проведення валютних операцій: ініціатива стосується небанківських фінустанов і операторів поштового зв’язку.
Коментарі (0)