Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У НБУ розповіли, у чому небезпека неконтрольованого поширення віртуальних активів
Регулятор представив Основні принципи грошово-кредитної політики на 2022 рік і середньострокову перспективу.
Нацбанк працюватиме над недопущенням звуження сфери застосування гривні в якості єдиного законного платіжного засобу в країні, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.
У НБУ заявляють про небезпеку заміщення нацвалюти і ризик виникнення паралельного грошового обігу на тлі неконтрольованого поширення віртуальних активів. Особливо, уточнює регулятор в Основних принципах грошово-кредитної політики на 2022 рік і середньострокову перспективу, йдеться про стейблкоїни.
Як зазначають в Нацбанку, подібна тенденція негативно позначиться на здатності НБУ до ефективного здійснення грошово-кредитної політики і забезпечення стабільності гривні.
Більш того, додають в Нацбанку, неконтрольоване поширення віртуальних активів може нести загрозу монетарному суверенітету держави.
Так, з метою мінімізації ризиків регулятор має намір займати принципову позицію щодо недопущення звуження сфери застосування гривні в якості єдиного законного платіжного засобу в країні та/або створення можливостей для обходу чинного держрегулювання.
У переліку ризиків Нацбанк також вказує можливість ухилення від вимог фінмоніторингу в частині запобігання та протидії легалізації злочинних доходів. Плюс регулятор згадує ризик перетікання частини банківських депозитів в віртуальні активи і витіснення традиційного банкінгу.
Читайте також: The Big Short: як зробити фінансову кризу зрозумілою та цікавою
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в серпні НБУ покарав за порушення законодавства в сфері фінансового моніторингу 5 небанківських фінустанов і банк.
Коментарі (0)