Неринкове регулювання міжбанківських комісій: НБУ озвучив свою позицію

НБУ відзначає важливість збереження виключно ринкових підходів до регулювання фінансового ринку.

Регулятор стурбований гострою дискусією навколо необхідності регулювання міжбанківських комісій і виступає за збереження розвитку безготівкових розрахунків в Україні та захист інтересів її громадян, передає Banker.ua з посиланням на дані НБУ.

Як зазначив заступник голови НБУ Олексій Шабан під час спільного прес-брифінгу Нацбанку і учасників платіжного ринку, прийняття незбалансованого рішення з питання стосовно регулювання міжбанківських комісій може негативно позначитися на розвитку платіжного ринку і безготівкових розрахунків в Україні.

Так, кажуть в НБУ, з метою збереження фінансової стабільності та захисту інтересів українців регулятор готовий на збалансований компроміс і згоден підтримати пропозицію бізнесу щодо вилучення із законодавства норми, яка зобов’язує торговців приймати до оплати платіжні карти.

Також, зазначив Олексій Шабан, з метою підвищення прозорості платіжного ринку і прогнозованості дій його учасників Нацбанк повинен мати право отримувати від платіжних систем інформацію про розмір комісії interchange з публікацією цієї інформації. При цьому в НБУ відзначають важливість збереження виключно ринкових підходів до регулювання фінансового ринку.

У свою чергу, нардеп і представник Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк закликала сторони до взаємних поступок, запропонувавши шукати рішення за ставками комісій cashless-платежів за принципом win-win, коли кінцевим вигодонабувачем змін є пересічний українець.

У «ПриватБанку» найкращою альтернативою законодавчим ініціативам з неринкового регулювання комісій, яке, за словами заступника голови фінустанови Развана Мунтеану, суперечить базовим принципам вільної ринкової економіки, називають добровільну угоду, укладену між усіма учасниками ринку.

А в «Ощадбанку» зауважують, що фінустановам допомога в регуляції цін на послуги не потрібна.

«Це зробить конкуренція», – зазначив член правління «Ощадбанку» Антон Тютюн, додавши, що держава може допомогти, створивши сприятливі умови для переведення всіх розрахунків в безготівкову форму.

Читайте також: ТОП компаній, на чиї акції варто звернути увагу у квітні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно із заявою «ПриватБанку», якщо Верховна Рада проголосує за неринкове регулювання інтерчейндж і комісії еквайрингу, щорічні втрати держбюджету складуть мінімум 4 млрд на рік.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)