НБУ взявся за незабезпечені споживчі кредити: що зміниться

Сегмент споживчого кредитування залишатиметься привабливим для банків й надалі, зазначають в НБУ.

Нацбанк України вводить двоетапне підвищення ваги ризику для незабезпечених споживчих кредитів, завдяки чому кредитна політика банків стане більш зваженою, а сектор – захищеним від накопичення системних ризиків, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

Підвищення ваги ризику для незабезпечених споживчих кредитів, анонсоване Нацбанком, відбудеться в два етапи: на 1 липня поточного року заплановано підвищення до 125%, а на 1 січня 2022 – до 150%.

Таким чином потребу в капіталі банків, що активно працюють в сегменті споживчого кредитування, протягом 2021 року буде збільшено до 1,5 гривень.

Так, пояснюють в НБУ, в рамках даної ініціативи банки почнуть створювати належний запас капіталу для покриття втрат в разі погіршення якості портфеля незабезпечених кредитів.

Як зазначають в Нацбанку, завдяки даному кроку стійкість українських банків до потенційних кризових явищ зросте, а кредитна політика фінустанов стане більш зваженою.

Крім того, додає регулятор, підвищення ваги ризику сприятиме збереженню загальної фінансової стабільності, тоді як сектор в цілому буде захищеним від накопичення системних ризиків.

Дане рішення, затверджене постановою Правління Нацбанку від 11 січня №1, набуває чинності з 30 червня поточного року.

Читайте також: Олександр Холод (директор ШвидкоГроші): «Ми даємо право вибору найзручнішого способу кредитування»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з прогнозом першого заступника голови НБУ Катерини Рожкової, в 2021 році держбанки збережуть домінування, а рівень NPL в банківському секторі України буде суттєво знижено.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)