У Кабміні заговорили про нову програму співпраці з МВФ: заява

Международный валютный фонд

Уряд України націлений на запуск нової програми із МВФ: Денис Шмигаль поділився подробицями.

В планах українського уряду – продовження співпраці з МВФ у рамках нової програми, яка прийде на зміну поточній stand-by. Про це заявив голова Кабміну Денис Шмигаль, повідомляє Banker.ua, посилаючись на матеріали Інтерфакс-Україна.

Запуск нової програми співпраці з Міжнародним Валютним Фондом планується після завершення поточної stand-by влітку 2022 року, зазначив під час засідання уряду Шмигаль.

За словами прем’єра, новий епізод співпраці з МВФ буде проєктом, спрямованим на підтримку реформ у країні. Крім того, Україна має на меті подальшу співпрацю з ЄС та іншими міжнародними партнерами з метою запуску нових програм для забезпечення відновлення економіки країни та досягнення її сталого економічного зростання.

Співпрацю з міжнародними партнерами Денис Шмигаль назвав одним із найважливіших напрямів діяльності уряду у поточному році.

Головний Telegram-канал банкірів

Крім запуску нової програми з МВФ, заявив прем’єр під час вчорашнього засідання, у 2022 та 2023 роках Україна планує підписання п’яти «безвізів» з Євросоюзом: «промислового», «цифрового», «енергетичного», «транспортного» та «митного».

Варто зазначити, що, на думку голови парламентського фінкомітету Данила Гетьманцева, Україна має всі шанси на отримання останнього передбаченого програмою stand-by траншу МВФ вчасно – у червні цього року.

В ефірі Еспресо.TV чиновник заявив, що не бачить жодних структурних маяків, які Україна не могла б реалізувати для отримання коштів Міжнародного валютного фонду.

Водночас, на думку Гетьманцева, Україна, яка пройшла пік виплат за держборгом, може розглянути можливість фінансування бюджету без участі МВФ. Принаймні, голова парламентського фінкомітету пропонує «пройти без Фонду» частину 2022-го, що залишилася, і 2023 рік.

Денис Шмыгаль

Читайте також: Колектори, банки та страхування: огляд головних фінансових законів 2021 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що експерти Міжнародного валютного фонду попередили про фінансові потрясіння 2022 року і розповіли, до чого слід готуватися державам з економікою, що розвивається.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)