Новини із США підняли ціни на нафту: що надихнуло інвесторів

На хвилі оптимізму вартість Brent може злетіти до $60 за барель, прогнозують в AMarkets.

Перспективи подальшого стимулювання економіки США, озвучені кандидатом на пост глави американського Мінфіну Джанет Йеллен, підштовхнули нафтові котирування вгору: на тлі зростання ризикових настроїв вартість Brent піднялася до $56,32, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вдень в середу березневі ф’ючерси на Brent подорожчали до $56,32 (+0,73%), тоді як вартість березневих ф’ючерсів на WTI піднялася до $53,52 (+1,06%), а лютневих – до $52,94 за барель (+1,71%).

Причиною сьогоднішнього сплеску оптимізму на ринку нафти стала заява Джанет Йеллен про підготовку другого пакету стимулів для американської економіки. Також зростанню цін сприяло зниження індексу долара, який 20 січня опустився до 90,44 пункту (-0,06%).

У AMarkets зазначають, що «бичачий» настрій інвесторів продовжує підштовхувати ціни на нафту до багатомісячних максимумів навіть на тлі побоювань щодо попиту: учасники ринку продовжують ігнорувати всі фундаментальні ризики, і на хвилі оптимізму вартість Brent може злетіти до $60.

У той же час, епідеміологічна ситуація в КНР продовжує погіршуватися. На фоні введення локдаунів деякі експерти знову заговорили про ризик падіння попиту на нафту.

Так, на тлі зростання кількості хворих індекс завантаженості автомобільних доріг Китаю в січні знизився приблизно на 10%, тоді як китайські залізничники знизили прогноз щодо кількості мандрівників в новорічний період (святкування Китайського Нового року в 2021-му припадає на 12 лютого) з 407 млн ​​до 296 млн.

Читайте також: Кризовий період для банків ще не закінчився: опитування банкірів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що аналітики Міжнародного енергетичного агентства переглянули прогноз щодо світового попиту на нафту на 2021 рік. Згідно з даними, що містяться в січневій доповіді Агентства, зростання попиту на нафту в поточному році очікується на рівні 5,5 млн б/д.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)