NPL, борги ФГВФО і активи банкрутів: про що домовилися члени Ради з фінстабільності минулого четверга

5

Члени Ради підтвердили необхідність імплементації плану реструктуризації боргів ФГВФО перед державою, затвердженого в 2020 році.

Держбанки мають продовжувати роботу з оздоровлення кредитних портфелів з метою скорочення частки NPL нижче 20% до 2025 року. Таку рекомендацію банкам держсектору дали члени Ради з фінансової стабільності, засідання якої відбулося минулого четвера, передає Banker.ua.

Як повідомляє прес-служба НБУ, ключовими питаннями, які розглядалися під час засідання Ради з фінансової стабільності 18 лютого, були такі пункти, як реалізація планів скорочення NPL банками держсектору, прогрес в реструктуризації боргу ФГВФО, стягнення компенсації з власників збанкрутілих фінустанов, а також поширення системи гарантування для кредитних спілок і компаній зі страхування життя.

Що стосується скорочення обсягу NPL, то члени Ради рекомендували держбанкам продовжувати роботу з оздоровлення кредитних портфелів. Так, до 2025 року частка NPL в кредитному портфелі сектору має становити менше 20%.

У питанні повернення активів неплатоспроможних банків Рада відзначила доцільність впровадження механізмів добровільного врегулювання боргу екс-власниками таких фінустанов і необхідність внесення змін до чинного законодавства.

Обговорюючи питання реструктуризації боргів Фонду гарантування, члени Ради підтвердили необхідність імплементації плану, затвердженого в вересні 2020 року. За їхніми словами, реструктуризація є необхідною умовою підвищення гарантованої суми відшкодування і розширення сфери дії системи гарантування вкладів. Це також одне із зобов’язань України в рамках співпраці з МВФ.

Також Рада з фінансової стабільності погодила концепцію створення систем забезпечення для кредитних спілок і компаній зі страхування життя на базі ФГВФО. Так, Нацбанк і Фонд гарантування запропонують можливі параметри системи гарантування для подальшого обговорення з учасниками ринку.

Зазначимо, що Рада з фінансової стабільності була створена за указом Президента України в 2015 році. До її складу входять голова НБУ Кирило Шевченко, глава Мінфіну Сергій Марченко, директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут, голова НКЦПФР Тимур Хромаєв, заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова та заступник Міністра фінансів Юрій Драганчук.

Читайте також: Куди інвестувати гроші і чи варто брати кредити: огляд соцмереж експертів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що під час зустрічі з послами G7 глава Нацбанку Кирило Шевченко зазначив, що для досягнення домовленостей з МВФ українська сторона повинна вирішити ряд проблемних питань, що стосуються фіскальної і енергетичної сфер, а також боротьби з корупцією.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)