За півроку обіг готівки у касах банків помітно скоротився: ЦИФРИ від НБУ

график

81,7% від усіх касових операцій з видачі готівки у першому півріччі – з використанням платіжних карток.

З початку року обіг готівки у касах банків впав порівняно з показниками першого півріччя 2021-го: скоротився і обсяг надходжень, і обсяг видачі, повідомляє Banker.ua з посиланням на дані НБУ.

Як повідомляє прес-служба регулятора, з січня до червня 2022-го до кас українських банків надійшло готівки на загальну суму 965,4 млрд гривень: це на 16,2% менше, ніж за результатами перших шести місяців минулого року.

Водночас обсяг видачі готівки з кас банків у І та ІІ кварталах поточного року становив 1 014,5 млрд гривень. Порівняно з першим півріччям 2021-го показник зменшувався на 13,8%.

При цьому значних змін у структурі надходжень та витрат готівки з кас банків та інкасаторських компаній за операціями з клієнтами у січні-червні 2022 року зафіксовано не було.

Головний Telegram-канал банкірів

За даними Національного банку, 81,7% від усіх касових операцій із видачі готівки у першому півріччі 2022-го склали операції клієнтів з використанням платіжних карток.

У трійку найпопулярніших потрапили операції з метою підкріплення операторів поштового зв’язку (5,9% від загального обсягу всіх касових операцій з видачі готівки) та придбання іноземної валюти у клієнтів (3,9%).

Що ж до надходження готівки до кас банків, то найбільшими джерелами в січні-березні поточного року стали операції клієнтів з використанням платіжних карток (37,7% від загального обсягу надходжень) та торгова виручка (31,9%).

Виторг від усіх видів послуг за підсумками першого півріччя 2022-го склав 14,8% від загального обсягу надходжень готівки до кас банків.

оборот наличных в кассах банков

Читайте також: «Ми беремо курс на розвиток, без згортань чи консервації». Денис Саприкін про роботу sportbank у період війни

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що обсяг готівки в обігу продовжує скорочуватися: протягом квітня-червня показник зменшився майже на 2% або на 11 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)