Банкір пояснив, чому в майбутньому облікова ставка знизиться не більше ніж на 1%

Для зниження кредитних відсотків необхідно реалізувати і спростити механізм компенсації відсоткової ставки з боку держави, зазначає експерт.

Подальше зниження облікової ставки якщо і можливо, то не більше ніж на 1%. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів директор департаменту ризик-менеджменту «Аккордбанка» Микола Войтків.

За словами нашого співрозмовника, зниження облікової ставки створює передумови для зменшення депозитних ставок і, як наслідок, кредитних ставок на ринку, але для цього необхідний часовий лаг для переоцінки вартості депозитної бази.

«У той же час, відкритим залишається питання, на скільки можливе зниження депозитних ставок на ринку і збереження при цьому приросту депозитної бази, тому що ризики девальвації і макроекономічної нестабільності залишаються, і депозитні ставки повинні їх перекривати», – пояснює експерт.

Микола Войтків зазначає, що для зниження відсоткових ставок за кредитами необхідно реалізувати і спростити механізм компенсації відсоткової ставки з боку держави.

«Тоді кількість позичальників, які зможуть обслуговувати кредити, суттєво збільшиться», – говорить співрозмовник Banker.ua.

Також експерт заявляє про необхідність зниження рівня кредитного ризику в ціні відсоткової ставки: йдеться про декілька % пунктів.

«Для цього потрібно посилити відповідальність за неповернення кредитних коштів і зробити ухилення від виконання взятих кредитних зобов’язань, в першу чергу в судовому порядку, неможливим. Банки надають кредитні ресурси за рахунок залучених депозитів, які в майбутньому повертатимуть за рахунок своєчасно погашених раніше виданих кредитів, і це ключовий фактор фінансової стабільності і розвитку банківської системи», – зазначає Микола Войтків.

За словами банкіра, з урахуванням поточного рівня інфляції, курсової динаміки та стану економіки в цілому зниження ставки більш ніж відчутне.

«Подальше її зниження якщо і можливо, то не більше ніж на 1%», – резюмував директор департаменту ризик-менеджменту «Аккордбанку».

Читайте також: Поки не під 10%: огляд іпотечних пропозицій (червень 2020)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 11 червня Нацбанк України знизив облікову ставку одразу на 2 п.п. – до 6,0% річних. Глава НБУ Яків Смолій зазначає, що поточний рівень облікової ставки – найнижчий за всю історію незалежної України.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)