В НБУ оцінили обсяги банківського кредитування і темпи приросту депозитів: підсумки I кварталу

У січні-березні українські банки заробили 10,9 млрд гривень і скоротили портфель NPL до 39,9%.

У I кварталі кредитний портфель банківського сектору зріс як в корпоративному, так і в роздрібному сегментах. Що ж стосується темпів приросту депозитів населення, то тут в січні-березні спостерігалося деяке уповільнення, хоча позитивну динаміку банкам зберегти вдалося, передає Banker.ua з посиланням на Огляд банківського сектору, представлений регулятором.

За даними НБУ, в I кварталі українським банкам вдалося заробити 10,9 млрд гривень. Фінансовий результат банківського сектору за підсумками I кварталу 2021-го поступається показникам січня-березня 2020-го майже на третину. Причина – переоцінка індексованих цінних паперів, пояснює регулятор.

У той же час, в I кварталі, на тлі поступового відновлення економіки, було зафіксовано зростання попиту на кредити.

Так, портфель гривневих бізнес-кредитів в січні-березні зріс на 5,3% до попереднього кварталу і на 5,8% в порівнянні з показниками I кварталу 2020-го, тоді як валютні кредити до IV кварталу минулого року скоротилися на 2,9 %, а в порівнянні з січнем-березнем 2020-го – на 7,4%.

Що ж стосується кредитування населення, то тут зафіксовано квартальне зростання на рівні 6,0% і річне – на 8,2%.

Частка NPL при цьому знизилася протягом I кварталу до 39,9% (-1.1 в.п.).

Приплив депозитів фізосіб в січні-березні тривав, правда, темпи приросту дещо сповільнилися: у випадку з гривневими вкладами зростання склало 2,6% до попереднього кварталу (або 24,2% в порівнянні з даними за I квартал 2020-го).

При цьому гривневі вклади бізнес-клієнтів в I кварталі скоротилися з подальшим відновленням в березні, а валютні в доларовому еквіваленті зросли в січні-березні на 6,4% (рівень доларизації коштів піднявся до 38,3%, на 0.3 в.п.).

Читайте також: Гроші без кордонів: якими будуть тренди фінтеху в 2021 році

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами голови Ради НБУ Богдана Данилишина, ліквідність банківської системи перевищує норматив обов’язкового резервування (53,3 млрд гривень) в чотири рази і становить близько 216 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)