Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Банкіри рекордно погіршили оцінки стану фінансового сектору України – опитування
Поліпшення стану фінсектору в наступні півроку прогнозують лише 9% респондентів.
Керівники українських банків погіршили оцінки стану фінансового сектору країни, переважна більшість топменеджерів очікують на погіршення ситуації в наступні шість місяців. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на дані опитування щодо системних ризиків фінсектору за травень 2022 року.
88% топ-менеджерів українських банків, які взяли участь в опитуванні НБУ, рекордно погіршили оцінки стану фінансового сектору країни за останні шість місяців. З початку коронакризи відсоток керівників фінустанов, які заявили про погіршення ситуації, зріс більш ніж у 2 рази.
Крім того, переважна більшість опитаних прогнозує, що стан фінсектору в наступні півроку лише погіршуватиметься. Оптимістів, які ставлять на покращення ситуації, серед респондентів виявилося лише 9%.
Що ж до рівня ризику у фінансовому секторі, то 94% учасників опитування оцінили його як високий або дуже високий.
Загальна оцінка стабільності фінсектору до значних негативних подій залишилася на рівні кінця 2021 року.
Варто зазначити, що головним джерелом ризику для фінансового сектору України залишається війна з росією. Про це заявили усі опитані НБУ топменеджери банків.
Крім того, у якості ризиків та загроз керівники фінустанов вказали такі фактори, як рівень інфляції та обмінного курсу, динаміка припливу інвестицій, якість застави та вартість активів, шахрайство та кібернетичні загрози.
Чинник корупції, діяльності правоохоронних органів та судової системи до десятки найбільших джерел ризику цього разу не потрапив.
Читайте також: Цифрова карта та платіжні гаманці: чому українцям можна не перейматися через відсутність кешу
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами голови НБУ Кирила Шевченка, психологія бізнесу та громадян починає змінюватися: економічна логіка заміняє психологічний шок початку війни та переважання благодійних мотивів.
Коментарі (0)