Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Один держбанк не виконав нормативи по капіталу
У першому кварталі 2024 року всі українські банки, окрім одного, виконували нормативи по капіталу.
Серед 63 банків нормативи адекватності регулятивного і основного капіталу (H2, Н3) виконували всі банки, окрім Укрексімбанку (H2 – 4,31%, H3 – 2,17%), передає Banker.ua з посиланням на заяву голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.
Зазначається, що НБУ опублікував фактичні значення нормативів достатності капіталу (H2, H3) за перший квартал: загалом по системі і в розрізі окремих банків. Це основні індикатори, які демонструють здатність банків розраховуватись за своїми зобов’язаннями за рахунок власного капіталу з врахуванням кредитного ризику.
Станом на 1 квітня 2024 року норматив достатності регулятивного капіталу (H2) становив 20,44% (мінімально допустиме значення – 10%), основного капіталу (H3) – 11,95% (мінімум – 7%).
За його словами, показники Укрексімбанку були скориговані у бік зниження після завершення діагности 20 найбільших банків наприкінці минулого року. Як і решта 4 банки (Правекс Банк, МТБ Банк, Укргазбанк, Сенс Банк), що за результатами діагностики можуть потребувати докапіталізації, Укрексімбанк має подати до НБУ програму реструктуризації і довнесення капіталу, після чого матиме достатньо часу (до 1 березня 2026 року) для їх повного виконання. Банк отримав збиток у розмірі 7,7 млрд грн у 2022 році. Утім у 2023 році був прибутковим (5,2 млрд грн прибутку). Крім цього, за 2 місяця 2024 року прибуток до оподаткування склав 1,7 млрд грн, що має підтримати капітал банку.
“В цілому можна констатувати, що банківська система залишається належно капіталізованою (із H2 і H3 майже удвічі більшими за норматив). За висновками НБУ, банки мають достатній запас міцності, щоб виконати чинні та заплановані вимоги до капіталу (вже з урахуванням сплати додаткового податку на прибуток)”, – повідомив Данило Гетманцев.
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Україна отримає другий транш макрофіну на 1,5 млрд євро наступного тижня.
Коментарі (0)