Один держбанк не виконав нормативи по капіталу

здание Укрэксимбанка

У першому кварталі 2024 року всі українські банки, окрім одного, виконували нормативи по капіталу.

Серед 63 банків нормативи адекватності регулятивного і основного капіталу (H2, Н3) виконували всі банки, окрім Укрексімбанку (H2 – 4,31%, H3 – 2,17%), передає Banker.ua з посиланням на заяву голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що НБУ опублікував фактичні значення нормативів достатності капіталу (H2, H3) за перший квартал: загалом по системі і в розрізі окремих банків. Це основні індикатори, які демонструють здатність банків розраховуватись за своїми зобов’язаннями за рахунок власного капіталу з врахуванням кредитного ризику.

Станом на 1 квітня 2024 року норматив достатності регулятивного капіталу (H2) становив 20,44% (мінімально допустиме значення – 10%), основного капіталу (H3) – 11,95% (мінімум – 7%).

За його словами, показники Укрексімбанку були скориговані у бік зниження після завершення діагности 20 найбільших банків наприкінці минулого року. Як і решта 4 банки (Правекс Банк, МТБ Банк, Укргазбанк, Сенс Банк), що за результатами діагностики можуть потребувати докапіталізації, Укрексімбанк має подати до НБУ програму реструктуризації і довнесення капіталу, після чого матиме достатньо часу (до 1 березня 2026 року) для їх повного виконання. Банк отримав збиток у розмірі 7,7 млрд грн у 2022 році. Утім у 2023 році був прибутковим (5,2 млрд грн прибутку). Крім цього, за 2 місяця 2024 року прибуток до оподаткування склав 1,7 млрд грн, що має підтримати капітал банку.

“В цілому можна констатувати, що банківська система залишається належно капіталізованою (із H2 і H3 майже удвічі більшими за норматив). За висновками НБУ, банки мають достатній запас міцності, щоб виконати чинні та заплановані вимоги до капіталу (вже з урахуванням сплати додаткового податку на прибуток)”, – повідомив Данило Гетманцев.

Читайте також: Володимир Рябошлик, УСПП: «Визнавши, що прискорене зниження інфляції забезпечили зовнішні допомоги, корекція відсоткових ставок стає реальною»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Україна отримає другий транш макрофіну на 1,5 млрд євро наступного тижня.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)