Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Рейтинг надійних банків України в 2024 році
Надійність банку – важливий показник, яким керуються як фізичні, так і юридичні особи, вибираючи установи для співпраці або партнерства. Ми представляємо вам рейтинг найнадійніших банків за основними показниками – активам, кредитам, депозитам та доходам.
Рейтинг надійності банків на сьогодні
Для того щоб зрозуміти надійність і стабільність фінансової установи, необхідно враховувати відразу кілька аспектів. Всі вони складаються в єдину систему, що допомагає чинити опір і протистояти несприятливим явищам в економіці. До того ж, завжди присутні політичні ризики, які впливають на надійність банку. Надійність включає в себе зниження ризику на дефолт, однак окрім банкрутства, негативний вплив на систему банку можуть надавати й інші аспекти – кредитування, депозитарна діяльність, співпраця з НБУ.
Якщо уважно ознайомитися з рейтингами, то можна помітити, що лідери в різних категоріях можуть змінюватися. Це залежить від вектора роботи тієї чи іншої фінансової установи. Тому, перед тим, як співпрацювати з компанією, необхідно детально вивчити її положення в системі інших банків, чи варто вона довіри.
Рейтинг банків за активами НБУ
Рейтинг активів банків України будується на підставі щомісячних даних бухгалтерського балансу окремих банків, наданих для АУБ. Для перегляду доступні показники активів кожного банку із зазначенням питомої ваги у відсотках, показники балансового капіталу і зобов’язань.
Величина активів банку стає головною характеристикою при щорічному присвоєнні кожному банку групового рангу. Розподіл банків за якістю активів і встановлення граничних параметрів активів для різних груп банків здійснює центральний регулятор банківської системи України – Національний банк. НБУ в залежності від величини активів встановлює перед кожним новим календарним роком чотири групи банків: найбільші, великі, середні, і невеликі, і присвоює ранг кожному банку.
Також в зв’язку з реформуванням банківської системи України та виведенням неплатоспроможних фінансових інститутів з ринку можна вказати на існування окремої групи банків – ліквідованих, активи яких продаються для погашення зобов’язань цих банків перед вкладниками.
Реальна позиція банку в щомісячному рейтингу банків за активами не співвідноситься з присвоєним номером в груповому ранжируванні від НБУ.
Зростання активів банку можливе за рахунок ведення активного кредитування населення і комерційних структур, інвестицій, від переоцінки цінних паперів, та інших прибуткових операцій. Якість активів кожного банку зростає від залученого прибутку. При відніманні з суми активів банку величини його зобов’язань можна дізнатися, скільки в гривневому еквіваленті складають чисті активи банку.
Джерелами активів українських банків стають: власний статутний капітал банку, касова готівка, міжбанківські кредити, цінні папери, вартість акцій і емісія облігацій, нерухомість, а також кошти депозитних інвесторів, міжбанківські кредити.
Якщо порівнювати дані, то за останній рік активи в банківському секторі збільшилися на 5%. При цьому кількість банків, які продовжують успішну роботу, навпаки, скоротилося.
Кращі українські банки по депозитах
Депозитні пропозиції трохи скорегували першу десятку. Сітібанк випередив Сбербанк, який опустився відразу на дев’ятнадцяте місце в загальному рейтингу. Вибираючи фінансову установу для оформлення депозиту, важливо враховувати не тільки процентну ставку, але і додаткові умови – надання можливості достроково забрати кошти, тип нарахування відсотків, членство банку у Фонді гарантування вкладів.
Також важливо звертати увагу на те, що умови для фізичних і юридичних осіб можуть відрізнятися.
Найнадійніші банки України за кредитами
Видача кредитних коштів – важливий показник надійності банку. У світлі останніх подій спостерігається збільшення чисельності кредитів, особливо для фізичних осіб. При цьому, найчастіше подають заявки на позику в національній валюті. Вибираючи компанію-кредитора варто звертати увагу на ряд показників – річну відсоткову ставку, щомісячний платіж, разову комісію.
Активне кредитування багато банків згорнули через кредитні ризики і роблять планомірні спроби скорочувати відрахування в резерви, організаційні та інші витрати.