Оплачувати комуналку онлайн вміють тільки 39% українців – Mastercard

Близько 30% українців перебувають поза фінансовою сферою, зазначають в компанії Mastercard.

36% українців все ще платять готівкою, тому що «вони так звикли», і тільки 39% вміють оплачувати комуналку онлайн. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповіла віце-президент по роботі з клієнтами Mastercard в Україні та Молдові Анна Онищенко.

За словами співрозмовниці Banker.ua, багато українців досі не відчули всіх переваг фінансової включеності: йдеться в тому числі про зручність оплати і безпечне зберігання коштів.

«Згідно з нашими опитуваннями, 36% українців все ще платять готівкою, тому що «вони так звикли»; тільки 39% вміють оплачувати комуналку онлайн», – наводить цифри віце-президент по роботі з клієнтами Mastercard в Україні та Молдові.

Анна Онищенко також зазначає, що, згідно з дослідженнями та європейським досвідом, збільшення обсягу безготівкових платежів сприяє зменшенню рівня тіньової економіки на 0,6-3,7% від ВВП.

«Що для України можна порівняти з цифрами від 25 до 150 млрд грн. Це значний вплив на ВВП», – констатує експерт.

Співрозмовниця видання виділяє три ключові напрямки на шляху до підвищення фінансової грамотності населення. Перше – навчання основам фінансових інструментів і робота з молоддю; друге – щоденна спільна робота банків, платіжних систем і держави з впровадження рішень та проектів, що стимулюють користувача обирати безготівкові оплати; третє – створення додаткових переваг безготівкового стилю життя.

«Спільно з банками-учасниками ми організуємо промо-активності, створюємо ексклюзивні пропозиції, щоб заохочувати безготівкову поведінку клієнтів в Україні. Для мене це теж інструмент інклюзії, підвищення знань, винагороди, першого і наступного досвіду клієнта з безготівковими платежами», – додає Анна Онищенко.

Читайте також: Топ найкращих весняних акцій від українських банків

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Анни Онищенко, Європа активно переходить на безготівкову оплату: в 2020 році 42% жителів країн ЄС стали менше використовувати «паперові» гроші під час розрахунків, тоді як 17% європейців в умовах пандемії повністю відмовилися від готівки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)