ОПЕК готує надзвичайні заходи через падіння ціни нафти

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) розглядає заходи по зменшенню видобутку нафти на півмільйона барелів на добу. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на агентство Reuters.

Це пов’язано зі зниженням попиту на нафту через поширення коронавирусу.

Учасники групи ОПЕК +, яка включає також і Росію, планують зібратися на надзвичайну зустріч 14-15 лютого замість запланованої раніше на березень чергової зустрічі.

З початку 2020 року ціна нафти впала на 10 доларів і становить зараз 56 доларів за барель. Це нижче рівня, який необхідний багатьом країнам ОПЕК для збереження збалансованих бюджетів. Спалах коронавирусу у Китаї може вплинути в першому кварталі 2020 року на зменшення попиту на чверть мільйона барелів на добу, припускають аналітики і трейдери.

Ф’ючерси на нафту марки Brent і WTI втрачають в ціні четвертий тиждень поспіль, особливо після скасування авіакомпаніями рейсів в Китай. Крім того, у другій за величиною економіці світу порушені ланцюжки поставок, що змусило найбільшу нафтопереробну компанію КНР Sinopec скоротити виробництво.

Член ОПЕК Іран заявив 3 лютого, що поширення вірусу завдало удару по попиту і вимагає зусиль для стабілізації цін, повідомило іранське агентство IRNA.

The Wall Street Journal відзначає, що як тимчасовий захід для підтримки ринку розглядається можливість скорочення добового видобутку нафти в Саудівській Аравії на 1 млн барелів.

Відзначимо, що Національний банк України не прогнозує впливу спалаху китайського коронавируса на макроекономічні показники України в довгостроковій перспективі. У Мінекономіки також заявили, що поширення коронавируса істотно не вплине на українську економіку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)