Торік «Ощадбанк» продав непрофільних активів на 674 млн гривень

слоган Ощадбанка

На 2022 рік у рамках скорочення частки NPL «Ощад» запланував продаж прав вимоги на суму 5,5 млрд грн.

Внаслідок продажу непрофільних активів минулого року «Ощад» отримав 674 млн гривень. Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» повідомив член правління держбанку Арсен Мілютін, повідомляє Banker.ua.

Минулого року продаж майна, яке не використовується «Ощадом» у банківській діяльності, приніс державній фінустанові 674 млн гривень. Балансова собівартість непрофільних активів, які вдалося пустити з молотка із січня до листопада 2021-го, становила 517 млн ​​грн.

Що ж до частки NPL на балансі банківської установи, то раніше голова наглядової ради банку Байба Апін в інтерв’ю Forbes.ua зазначила, що «Ощад» має намір скоротити показник відповідно до ухваленої раніше стратегії до 10%.

Так, заявила голова наглядової ради, на поточний рік заплановано продаж прав вимоги на загальну суму 5,5 млрд гривень, погашення грошовими коштами 1,5 млрд гривень і списання порядку 0,6 млрд грн.

Головний Telegram-канал банкірів

Протягом минулого року, нагадує Байба Апін, держбанку вдалося знизити частку «поганих кредитів» з 51% до 35%. Сталося це переважно на тлі списання кредитів, наданих клієнтам із агробізнесу та сектору промисловості, на суму 19 млрд грн. Водночас, зазначають у «Ощадбанку», факт списання не означає, що борги прощені.

Крім того, погашення кредитів у 2021-му становило 2,3 млрд гривень і було продовжено реструктуризацію позик, додає Байба Апін.

Також голова наглядової ради банку згадала про намір «Ощаду» задіяти в рамках скорочення обсягу NPL такий інструмент, передбачений постановою Кабміну № 281, як голландський аукціон.

Так, вже на початку 2022 року фінустанова планує виставити на такий аукціон кейс компанії «Укркава». За словами голови наглядової ради, на практиці держбанку подібних кроків ще не було, і цей інструмент застосовуватиметься вперше.

За словами Байби Апін, у плани «Ощаду» також входить скорочення частки держкомпаній у портфелі за рахунок зростання інших сегментів. Голова наглядової ради банку зазначає, що якщо раніше, у 2019 році їхня частка перевищувала 35%, то сьогодні показник наблизився до 30%. При цьому NPL у рамках портфеля держкомпаній на балансі «Ощадбанку» небагато.

non performing loans

Читайте також: Розкажіть мені про гроші: 7 подкастів про фінанси, які варто послухати

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що банківська система стрімко позбавляється «мертвих» кредитів: обсяг NPL на балансах фінансових установ України до грудня 2021-го скоротився до 30,67%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)