Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Україна налаштована на отримання частини заморожених ЗВР РФ у найближчі півроку
«Заморожені» резерви росії – близько $325 млрд – втрачені агресором назавжди, зазначають у ОП.
Україна налаштована на отримання частини заморожених ЗВР РФ у найближчі півроку. Про це під час вчорашнього відеозвернення заявив прем’єр-міністр країни Денис Шмигаль, передає Banker.ua із посиланням на матеріали РБК-Україна.
За словами голови Кабміну, Україна хотіла б отримати частину активів із російських золотовалютних резервів, заморожених у США та країнах ЄС, уже протягом півроку.
«Частину цих коштів ми хочемо отримати вже протягом найближчих півроку, щоб почати швидко відновлювати нашу країну», – зазначив у коментарі Денис Шмигаль.
За його словами, сьогодні ще не існує єдиної процедури реалізації цієї ініціативи, тому Україна окремо працює з кожною країною, яка має заблоковані резерви агресора. Займається цим спеціально створена робоча група.
Варто зазначити, що раніше радник президента України з економічних питань Олег Устенко заявив про те, що «заморожені» резерви Росії – близько $325 млрд – втрачені агресором назавжди. Ці кошти можуть бути спрямовані на відновлення України після російського вторгнення.
Як заявив економіст в ефірі 24 каналу, Україна вже веде активні переговори щодо передачі резервів, які б могли стати «першим траншем до фонду відновлення країни після військових дій».
За словами Устенка, половина з $300 млрд, що залишилися у РФ, – золото, і єдина можливість для агресора якось його продати – це реалізація всередині своєї країни. Друга половина резервів, що залишилися, зосереджена на рахунках ЦБ РФ – йдеться про $150 млрд.
Крім того, додає радник президента, з початку війни агресор уже витратив $40 млрд. на підтримку своєї нацвалюти.
Читайте також: Приведи друга та зароби: як українські банки мотивують своїх клієнтів
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що минулого місяця міжнародні резерви України зросли на 2%. На початок квітня золотовалютні резерви України збільшилися до $28,1 млрд: упродовж березня показник зріс на 2%.
Коментарі (0)